Идеологът на Путин Александър Дугин: България не ни е интересна, който не харесва Русия, е със заболяване
От Москва насочили вниманието към Сирия
"Глупост е, че Русия е заплаха за България. Най-голяма заплаха е човекът, който го е казал. Ние приемаме вашата страна за приятел. Нямаме желание и възможности да ви се месим". Това заяви пред Нова ТВ идеологът на Кремъл - Александър Дугин. Той е един от основните съветници на руския президент.
"При нас е много силна петата колона, която вижда, че Путин се захваща с последния си мандат. За нас вие не сте проблем, а Сирия. Вие сте братски народ. В Русия всички партии - либерали и патриоти, са българофили. За нас е трудно да си представим, че има русофоби. Какво лошо има да запазите руските паметници? Ние в историята сме ви щадили много повече. Вървете на Запад, като ни ненавиждате! Ние вече не сме комунистическа държава. Чудя се, противоестествено е да има русофоби в България. Това са хора, които са с католическо и протестантско възпитание. Ние сме възпитаници на Византия", каза още Дугин.
Според него, който не харесва Русия, има заболяване и допълни, че нямало заплаха от Трета световна война заради опитите с ядрено оръжие от страна на Северна Корея.
Още от България
ПП внесе законопроекти за обучение по добродетели и употреба на АI в училищата
И двете предложения са приведени в завършен вид след обсъждания с широк кръг от експерти, представителни организации и родители
Правителството на Радев страда от носталгия по Варшавския договор, превръща ни в прошляците на НАТО
Кабинетът трябва незабавно да публикува изпратените до Полша и Унгария писма, да каже какво точно е поискало, колко самолета или части възнамерява да придобие, каква е прогнозната обща цена и защо вместо ускорен преход към западна техника продължава да налива пари в съветската авиационна екосистема
Шишков: Решенията по безопасността на пътя трябва да се вземат от експерти, вместо с политически декларации
Най-важното, което трябва да се каже, е, че имаме наредба за мантинелите, съгласно която в определен срок те трябва да бъдат подменяни с мантинели от по-висок клас - разбира се, няма панацея, каза министърът на регионалното развитие и благоустройството