16 Декември, 2025

Копейкин нарече Украйна фашистка, правителството на Желязков стартирало с лъжа и предателства

  Копейкин нарече Украйна фашистка, правителството на Желязков стартирало с лъжа и предателства

Снимка: Нова ТВ

Този кабинет е обречен да умре в позор – бързо и кратко, постави диагноза проруският политик

Лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов – Копйкин откри дебатите по избор на премиер, редовно правителство и обсъждане на програмата му.

Според него това правителство започва с две предателства – участието в него на БСП и ИТН. Тези партии не са обяснявали на своите избиратели, че ще правят правителство с ГЕРБ и ще управляват с тях. Това е предателство към хората. Това правителство започва с предателства своята работа. То не е добър вариант за България. Програмата му не показва нищо добро. Говори се за намаляване на бюрократичната тежест, а министерствата са  раздути. Трябва да се премахнат поне пет министерства. Обявяват гарантиране на честни и свободни избори – това възможно ли е с правителство на ГЕРБ? Кой вярва, че това могат да ни предложат от ГЕРБ? Цел на това правителство е продължаване на усилията за влизане в еворзоната. А две от формациите - БСП и ИТН са били против въвеждането на еврото, посочи Костадинов.

Той нарече предателски и фалшиви и заявките на кабинета в  областта на националната сигурност и модернизацията на армията. 

За каква национална сигурност и модернизация на армията може да се говори, след като този военен министър изнася за фашистка Украйна и последните български ракети, заяви политикът.

Той попита и защо в пленарната зала ги няма 5-6 депутати на ПП-ДБ, за да мине по-лесно новият кабинет.

В края на словото си Костадинов обяви новия кабинет за колониален, който ще задълбочи кризата на доверието. 

Това правителство е обречено да умре в позор – бързо и кратко, постави диагноза проруският политик.

Сподели:

Коментари (0)

Алфа Рисърч при избори днес: ГЕРБ-21.4%, ППДБ-17,8%, Възраждане-11,6%, ДПС-9,4%, БСП-4,9%, а МЕЧ и  ИТН са на ръба

Алфа Рисърч при избори днес: ГЕРБ-21.4%, ППДБ-17,8%, Възраждане-11,6%, ДПС-9,4%, БСП-4,9%, а МЕЧ и ИТН са на ръба

Величие и АПС към момента остават извън рамките на следващо Народно събрание.

Делян Пеевски прати генерация Z на консултации при Радев

Делян Пеевски прати генерация Z на консултации при Радев

От името на ДПС-Ново начало Йордан Цонев заяви, че този парламент е приключил своя политически живот и потвърди, че ще подкрепят промени в Изборния кодекс и задължителното машинно гласуване

„Възраждане“ на консултации при Радев: Избори през март са постижими, няма защо да губим време

„Възраждане“ на консултации при Радев: Избори през март са постижими, няма защо да губим време

От партията на Костадин Костадинов настояват да бъде свикван КСНС за запазване на българския лев