6 Юни, 2026

Косово, Албания и Хърватия се обединиха във военен алианс

Днес в Тирана бе подписана тристранна декларация за военен алианс между три страни: Снимка: архив

Хърватското издание "Вечерни лист" отбелязва, че към договореността е възможно като четвърти член да се присъедини и България

Косово, Албания и Хърватия подписаха днес в Тирана тристранна декларация за военен алианс, предаде косовският в. "Коха диторе", цитиран от БТА.

Декларацията беше подписана от албанския министър на отбраната Пиро Венгу и министрите на отбраната на Хърватия Иван Анушич и Косово Еюп Мачедонци по време на посещението на хърватския ресорен министър в Албания.

Хърватското издание "Вечерни лист" отбелязва, че към тристранния договор може като четвърти член да се присъедини и България.

Косовският министър на отбраната Мачедонци заяви, че намерението на това сътрудничество не е заплаха за някого, а послание към онези, които целят да заплашат региона.

Сподели:
Лукашенко смени плочата: Няма да  воюваме в Украйна за чужда воля!  Не искаме да станем на кайма

Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма

„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.

Мицоски:  Коща и Радев нямат значение! Знам какво предстои за нас, срещнах се с Макрон и Мерц

Мицоски: Коща и Радев нямат значение! Знам какво предстои за нас, срещнах се с Макрон и Мерц

И днес Мицкоски не пропусна да повтори, че няма да позволи промени в Конституцията, което означава, че той и ръководеното от него правителство на практика се отказва от започване на преговори за членство в ЕС

Исламабад опитва да реанимира диалога между Иран и САЩ

Исламабад опитва да реанимира диалога между Иран и САЩ

През последните дни двете страни си размениха удари въпреки действащото от близо два месеца примирие.

Коментари (0)