19 Февруари, 2026

Костадинов: Българският народ заби звучен шамар на собствената си държава

Костадинов: Българският народ заби звучен шамар на собствената си държава

Костадин Костадинов, снимка: архив

"Ние от "Възраждане" няма да подкрепим друго правителство, освен с мандата на "Възраждане"

Днес българският народ заби един огромен звучен шамар на собствената си държава. Това заяви непосредствено след края на изборния ден лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов, цитиран от БНТ.

"Едно е сигурно и то не зависи от никакви прогнози. Изборната активност беше ужасяващо ниска. Малко повече от 30% за НС и малко повече от 31 на сто за ЕП. Едно от големите притеснения на анализатори, политолози и всички останали, които се изявяват по националните медии е, че изборната активност за ЕП ще бъде мног о ниска. Тя се оказва дори малко по-висока от националните избори. Това е проблем, защото по време на кампанията хората се притесняват от фалшифициране на вота." - твърди Костадинов.

"Колкото по-бързо изхвърляме политическия боклук, два пъти по-бързо той се трупа отново. Дори трипартийна коалиция е под въпрос. Ние от "Възраждане" няма да подкрепим друго правителство, освен с мандата на "Възраждане". Към настоящия момент шансовете "Възраждане" да стане втора политическа сила са много големи." - каза още той.

Сподели:

Коментари (0)

Новият шеф на МВР с прозрение свише:  "Петрохан" и "Околчица" може да са един общ случай

Новият шеф на МВР с прозрение свише: "Петрохан" и "Околчица" може да са един общ случай

"Готови сме да помагаме, ако се наложи и с чуждестранна експертиза. МВР няма последната дума по тези два случая", обясни Емил Дечев

Румяна Бъчварова става началник на кабинета на служебния премиер Андрей Гюров

Румяна Бъчварова става началник на кабинета на служебния премиер Андрей Гюров

В периода 2009 г. - 2013 г. е началник на кабинета на министър-председателя Бойко Борисов

Лена Бориславова: Балабановци и Тошковци  си отиват по най-грозния и омерзителен начин

Лена Бориславова: Балабановци и Тошковци си отиват по най-грозния и омерзителен начин

Тя призна, че не може да изпита съчувствие след всичко, което ИТН са причинили с престоя си в политиката.