1 Април, 2026

БСП иска оставката на Тагарев, Костадинов го обвини, че бил министър на отбраната на Украйна

БСП иска оставката на Тагарев, Костадинов го обвини, че бил министър на отбраната на Украйна

Корнелия Нинова

Нинова не обясни каква вина вижда БСП у министър Тагарев за това, че дронът е достигнал българския бряг

От името на БСП Корнелия Нинова отново поиска оставката на министъра на отбраната Тодор Тагарев – този път заради дрона, долятял в Тюленово от зоната войната, водена от Русия срещу Украйна.

„Случаят с открия във водите ни дрон е притеснителен. И този факт оправдава нашата позиция от началото на войната, че трябва да се търсят преговори и мирен изход. Намираме се на няколкостотин километра от бойното поле, можеше да се очаква да се случи подобно нещо. Отново призоваваме да се прекратят военните действия между двете страни и да се търси мирен изход в кризата.“ – коментира Нинова без да уточни каква вина вижда БСП у министър Тагарев за това, че дронът е достигнал българския бряг. Припомняме, наскоро подобни случаи имаше и в Румъния, а в Полша бяха намерени останки от руска ракета.  

Искане за оставка на министър Тагарев отправи и ИТН.

По темата се изказа и лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов:   

"Ние искаме оставката на Тагарев от седмици, така че в този конкретен случай БСП и "Има такъв народ" подкрепят искането на "Възраждане"."

"Този военен министър е министър на Украйна, той не е министър на България." - каза още Костадинов. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Николай Младенов: За споразумението с Украйна работиха няколко правителства

Николай Младенов: За споразумението с Украйна работиха няколко правителства

"Такива споразумения укрепват икономиката и позициите на България в региона и дават на Украйна стабилна подкрепа за развитие"

Дронове взривиха химически завод в Русия - на повече от 1200 км от Украйна

Дронове взривиха химически завод в Русия - на повече от 1200 км от Украйна

Компанията собственик твърди, че експлозията се дължи на техническа неизправност

Великобритания изпраща още войски в Персийския залив - за защита на въздушното пространство на съюзниците

Великобритания изпраща още войски в Персийския залив - за защита на въздушното пространство на съюзниците

Лондон ще разположи ракетната система за противовъздушна отбрана "Скай Сейбър" в Саудитска Арабия и че ще удължи мисията на изтребителите "Тайфун" в Катар