„Само преди няколко гласувания го показахме това нещо“
„Решението, което днес трябва да вземем, е да не подкрепим този кабинет.“ Това заяви лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов по време на парламентарните дебати преди гласуването на предложения от ГЕРБ състав на правителство.
Според него „няма избирател на ГЕРБ, който да е гласувал за правителство, което вие да направите и което да е подкрепено от ДПС“. По думите му, това ще превърне ГЕРБ „в патерица на ДПС“.
Костадинов призова в НС да се намери мнозинство без ДПС и ГЕРБ.
„Само преди няколко гласувания го показахме това нещо“, посочи лидерът на „Възраждане“.
Той призна, че между неговата партия и останалите има различия, но според него те може да се разрешават чрез референдуми.
Костадинов репликира депутата Йордан Цонев от ДПС, който заяви, че България е избрала западния модел на развитие.
„Не си спомням в да е имало референдум или избори, на които България да е избирала модели“, ката той
Според него западният модел няма почва в българското общество.
Още от България
Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.
От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.
Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца
По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро
Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър
Те показват, че дейността на Кирил Виборгски в Световния съвет на църквите е била част от оперативна линия, изпълнявана съвместно с Управление 05 на КГБ.