И резултатът ще е по-лош от страховете ни, ама дори не знаем в каква посока
За всички ентусиасти за нови избори - това са резултатите от президентските избори в Румъния (почти пълно преброяване - явно второто място остава неясно до последния миг).
Победителят в първия тур получаваше според проучванията между 5 и 7%, четвъртият беше втори, третият, който е действащ премиер, уж сигурен първи. А петият е кандидатът на най-силната партия, от която е досегашният президент, и доскоро беше премиер…
Победителят Калин Джорджеску е по-скоро непознат, с изключително популистки послания, в икономическата програма откровени фантасмагории, и немалко генномодифицирани кремълски опорки.
Особено показателно е, че докато социалистът Чолаку печели в обичайните крепости на левицата - бедните и изоставащи Влашко и Молдова, Джорджеску е победител в повечето от икономически проспериращите региони.
Вторият тур е напълно непредвидим, все пак не знаем и кой е вторият участник. А за разкош имат парламентарни избори между двата тура.
Та кой каквито и сметки да си прави за предсрочни избори у нас, само едно е сигурно - грешни са. И резултатът ще е по-лош от страховете ни, ама дори не знаем в каква посока.
Още от България
Удар за бъдещите пенсионери: Вдигат цената на купения стаж за пенсия
Възможността е предназначена основно за хора, които вече са достигнали необходимата възраст за пенсиониране, но не разполагат с изискуемия осигурителен стаж
Слънчево, с юлски горещини и без валежи, подходящо за планина и за море
Максималните температури в повечето места - между 31° и 36°, за София - около 31°. По Черноморието ще е слънчево. В планините ще духа умерен, по високите части и временно силен вятър от изток-североизток.
Честито! Кабинетът Радев одобри решение за 30 % увеличение на винетките от 1 август
Годишната винетка се предвижда да струва 64,50 евро вместо 49,60 евро