Има индикации, че армията на Асад се разпада, руските бойци и подкрепяната от Иран Хизбула, вместо да се бият за защита на диктатора, бягат
Полк. Диман Георгиев, Атлантически съвет на България
В четвъртък се появиха новини, че Асад е пристигнал спешно в Москва за среща с Путин. Докато про-Асад източници твърдяха, че визитата на арабския диктатор е свързана с обсъждане на инвестиции в реконструкцията на Сирия, опозиционни източници заявиха, че истинската причина за посещението на Асад е
„нестабилност, която избухва в Сирия“
За разлика от „нормално“ държавно посещение, изглежда, че сирийският лидер е довел цялото си разширено семейство със себе си в Москва, където те са настанени в луксозен хотел, докато той самият се намира в Кремъл – в очакване на Путин.
Невероятно, но Путин дори не е в Москва. Вместо в столицата той е в Казахстан, а руският министър на отбраната е в Северна Корея, което потвърждава, че офанзивата на сирийските бунтовници е изненадала както Асад, така и Путин.
Все по-затънала в икономическо и военно блато, Русия наскоро беше принудена да изтегли своите военни самолети, които подкрепяха Асад в Сирия, за да ги изпрати в другата си война – в Украйна.
Въпреки това, дори и без самолетите, е поразително, че
офанзивата на сирийските бунтовници,
само за по-малко от 24 часа, успя да превземе втория по големина град – Алепо – с минимални сражения.
От вчера има индикации, че армията на Асад се разпада, което подкрепя твърденията, че руските бойци и подкрепяната от Иран Хизбула, вместо да се бият за защита на Асад, бягат.
След като критична маса от войници дезертира, шансовете този феномен да стане широко разпространен нарастват. В такъв случай противниците на режима вероятно биха могли бързо да победят окаяната национална армия.
А Тръмп още не се е захванал за работа.
Още от Топ Фактор
Руснаците бягат, а ние чакаме да бъдем отново „освободени“
Добре радев да си спомни за поговорката, според която който седи на два стола, винаги пада от тях. И колкото по-усукани са лъжите му, толкова по-болезнено е това падане
Архимандрит Никанор: В умовете и сърцата на много българи Русия е идол, който е изместил Бог, уповават се на Кремъл и Путин да им решат проблемите
Руската православна църква и нейните структури по света ще носят завинаги тежестта на своето възраждане под покровителството на Сталин
Ние, българите си го избрахме, ние, българите ще платим за деянията му
РР е друг тип, той има матрица в главата си – инсталирана, пирографирана. Матрицата на промития просъветски манталитет, според която любовта към СССР, към Русия е с безусловен приоритет над обичта към България