28 Март, 2026

Красимир Ципов: Честно е и Румен Радев да подаде оставка

Красимир Ципов: Честно е и Румен Радев да подаде оставка

Красимир Ципов

Експертен кабинет не е удачен за излизане от политическата криза, каза още зам.-председателят на ГЕРБ

В момента не обсъждаме възможността за оставка. Има протести, нормално е хората да протестират, въпросът е да не се стига до агресия като на 2 септември. Това каза в ефира на Канал 3 зам.-председателят на ПГ на ГЕРБ Красимир Ципов.

По неговите думи полицията е реагирала много адекватно на агресията. Той обаче не се съгласи с твърденията, че безредиците на 2 септември са организирани от властта, за да бъде провокирано негативно отношение към протеста, като ги нарече несериозни.

Ципов коментира и думите на премиера Борисов, че мафията иска оставката на правителството.

В дните, в които имаше ескалация, видяхме, че това не е видът на хората, които протестираха в самото начало. Има твърдения, че част от протестиращите се финансират от определени обвиняеми лица. Най-добре е колкото се може по-скоро да има диалог, заяви зам.-председателят на ПГ на ГЕРБ.

У нас има не по-малко хора от протестиращите, които не са съгласни с исканията им, добави депутатът от ГЕРБ.

Не смятам, че задълбочаваме кризата, както казва президентът Радев. В крайна сметка след шест месеца има избори. Честно от страна на президента е и той да подаде оставка и да бъдат проведени предсрочни президентски избори. Защо през февруари да не направим избори "2 в 1", парламентарни и президентски? Говорим за хипотези, но този казус може да бъде обсъден, подчерта Красимир Ципов.

Според него експертен кабинет не е удачен вариант за излизане от политическата криза.

Сподели:

Коментари (0)

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Началото на сезона трябваше да бъде даден днес в 10:00 часа с водосвет на площад "Княз Александър I Батенберг" и да продължи с мотошествие до резиденция "Бояна".

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Министърът посочи, че през седмицата са проведени срещи с браншови организации и институции за анализ на възможните мерки, като е търсен баланс между разходите за тях и очаквания ефект.

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето в България рязко се променя – след кратко сутрешно затишие идват дъжд, гръмотевици и застудяване. Средиземноморски циклон носи нестабилност, валежи и понижение на температурите в цялата страна.