В учителския колектив на частното учебно заведение липсват педагози, той приличат на приятелски кръг, изтъкна още министърът на образованието
Убитото дете, свързано с мистерията „Петрохан“, продължително време не е посещавало училище „Космос“, две трети от учебната година е отсъствало. В този контекст училището е станало съучастник в неупражняването на задълженията, които имат учениците.Това заяви в ефира на БНТ министърът на образованието в оставка Красимир Вълчев.
В това училище се е плащало децата да не ходят на училище. Задължителното образование тук сериозно е нарушено. Но в частните училища контролът е доста по-слаб, обясни той.
Вълчев отбеляза, че 140 са децата в училището, но има доста ученици, които не са ходили редовно на училище. Очевидно там не са спазвани образователните наредби и закона. Но можем да подходим към него само с дерегистрация на това училище. Дали ще се случи - но решението трябва да се вземе от следващия министър на образованието, посочи Вълчев.
По неговите думи в „Космос“ там повече от учителите не са педагози – педагогическият колектив прилича на приятелски кръг.
Предпазлив съм преди да видя цялостния доклад за „Космос“. Там е имало задължителни и избираеми предмети. Към момента нямаме данни, че училището не е изпълнявало учебната програма. Но основният проблем е, че е нямало правоспособни учители, изтъкна Вълчев.
Образователният министър обясни, че Ивайло Калушев само веднъж е изнесъл лекция в училището. И темата е била за пещерите, не е била свързана с религията и някакви духовни практики.
Още от Улицата
Водните атракции с нови правила: Водачи на джетове - с книжки, строг контрол за парасейлинга
Всички индивидуални спасителни средства за парасейлинг и „водна шейна“ ще трябва да бъдат оборудвани със свирка за подаване на сигнал при авария
Депутатите решиха колко време да почиват през лятото
Правилникът на парламента предвиждаше почивка през целия месец, така че това решение представлява съкращаване с 8 календарни дни
АПИ предупреждава за проблем с купуването на винетки днес
Причината - актуализация на електронната система