21 Април, 2026

Кремъл не иска и да чуе за тристранна среща на Путин с Тръмп и Зеленски

Кремъл не иска и да чуе за тристранна среща на Путин с Тръмп и Зеленски

Москва заяви, че всяка среща с участието на руския президент Путин и Зеленски ще се състои само след като бъдат постигнати „конкретни споразумения“ между преговарящите от всяка страна

Кремъл отхвърли призива на украинския президент Володимир Зеленски за тристранна среща на върха с Доналд Тръмп и Владимир Путин.

Москва заяви, че всяка среща с участието на руския президент Путин и Зеленски ще се състои само след като бъдат постигнати „конкретни споразумения“ между преговарящите от всяка страна.

Путин отхвърли призивите да се срещне със Зеленски в Турция по-рано този месец, когато Русия и Украйна проведоха първите си преки мирни преговори от 3 години насам.

Руският президент неведнъж е заявявал, че не смята Зеленски за легитимен лидер и е призовавал той да бъде свален.

Междувременно президентът на САЩ Тръмп изрази разочарованието си от двамата лидери, че все още не са сключили споразумение за прекратяване на войната.

През последните седмици двете страни си размениха вълни от масирани въздушни нападения. Според руското военно министерство през нощта Киев е предприел едно от най-мащабните в историята си нападения с дронове срещу Русия.

„Ако на Путин не му е удобна двустранна среща или ако всички искат тя да бъде тристранна, нямам нищо против. Готов съм за всякакъв формат“, заяви Зеленски в коментар пред журналисти.

Украинският лидер заяви, че е „готов“ за среща „Тръмп-Путин“.

Запитан за коментарите на Зеленски, говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви: „Подобна среща трябва да бъде резултат от конкретни договорености между двете (украинската и руската) делегации“.

Разговорите в Истанбул по-рано този месец не успяха да доведат до пробив.

Москва отхвърли координираните западни призиви за незабавно прекратяване на огъня, припомня БГНЕС.

Сподели:

Коментари (0)

Иран:  Няма екзекуции на жени! Тръмп отново беше подведен от фалшиви новини!

Иран: Няма екзекуции на жени! Тръмп отново беше подведен от фалшиви новини!

32-годишната Махбубе Шабани, е обвинена в „водене на война срещу Бога“ - престъпление, наказуемо със смърт - след като според базираната в Норвегия организация „Хенгау“ е използвала мотоциклета си за транспортиране на ранени протестиращи в Машхад

Посолството на САЩ: Българският народ се произнесе и ние поздравяваме Румен Радев

Посолството на САЩ: Българският народ се произнесе и ние поздравяваме Румен Радев

Лидерът на „Прогресивна България“ беше поздравен и от премиера на Индия Нарендра Моди.

Заминаването на  Джей Ди Ванс за преговорите с Иран е отложено заради...

Заминаването на Джей Ди Ванс за преговорите с Иран е отложено заради...

„В Белия дом се провеждат допълнителни срещи, в които вицепрезидентът ще участва“, заяви източникът в кратко съобщение, изпратено до АФП.