Не само в БСП липсва особен ентусиазъм, когато видяхме участниците в кабинета. Ентусиазъм няма и в масите. Няма и в самия кабинет. Те предлагат римейк на предишни кабинети на ГЕРБ. Това каза Крум Зарков от БСП в предаването "Лице в лице" по БТВ.
Хората дълбоко усещат, че нещо не върви и искат промяна. Партиите предлагаха промяна, но явно не сме успели да обясним добре каква точно е тя, затова сме в опозиция. ГЕРБ постигнаха много голяма победа на тези избори. В това правителство има много хора, които имат управленски опит. Ние ще ги съдим по делата им“, каза още Зарков.
Социалистът е убеден, че хората искат нормализирането на политическия живот в България. „Хората очакват да има силна коалиция и силна опозиция, за да върви страната напред“.
На въпрос за скандала „ЦУМгейт“, Зарков посочи, че ръководството на БСП е взело бързо решение. "Даде се шанс на невинните да изчистят имената си, а виновните да постъпят достойно. Гергов не пожела да дойде да бъде изслушан. Той разбира, че ако не бяхме предприели този ход и да се разграничим, всяко наше политическо послание щеше да бъде свързано с тези събития“.
Зарков вярва, че БСП е във възход. „Всеки ден при нас прииждат нови хора. Ставаме фактор, променяме се и затова имаме огромната отговорност да не пропилеем тази енергия“.
Младият депутат отново призна грешката си по време на предизборната кампания. „Ние не се оказахме достатъчно подготвени за тази тежка и остра кампания. Хората ни казаха, че не сме готови още да управляваме и да продължаваме напред. Аз признах, че допуснах грешка в края на една остра кампания. Извинението ми беше оценено от някои като слабост. Взех си поука и се извиних. Това е отворена рана и аз бръкнах в нея. През целия си живот съм се стремял да не съм жертва. Това, което се опитах да иронизирам, е как може да се държат отговорни хора, родени през 80-те, за действията на техните деди“, допълни той.
На въпрос как би гласувал той в парламента по темата за мажоритарни избори, Зарков каза: „Ние се скрихме от този дебат заради изборите. Не трябва да продължаваме с тази грешка и с политиката на щрауса. Има желание от страна на българския народ да се проведе мажоритарен вот. Ние искаме едно широко обсъждане по темата и ако се наложи, дори ново допитване“.