24 Юли, 2026

Крум Зарков: Само Борисов и Пеевски могат да предизвикат избори

Скрийншот

Той вижда по-скоро укрепване на сегашното статукво и предрече този парламент да съществува поне до президентските избори

„Трусът в „Продължаваме промяната“ няма да се отрази съществено на политическия живот у нас. Става дума за трус в опозиционна, а не в управляваща партия. Второ, това като че ли по-скоро кристализира един процес, който зрееше отдавна.“

Това каза в „Лице в лице“ Крум Зарков, бивш депутат от БСП, бивш правосъден министър и бивш секретар по правните въпроси на президента Румен Радев.

„Говоря за лидерския въпрос вътре в самата партия и в по-голямата коалиция. От тази гледна точка аз не виждам големи последици от този трус и че това ще предначертае политическия ландшафт“, смята Зарков.

По думите му има само двама души, които могат да предизвикат избори – Бойко Борисов и Делян Пеевски.

„Връзката между тях е доста неясна, но очевидно работят в синхрон и това се вижда с просто око. Те могат да решат да предизвикат избори. Аз лично не виждам нито една причина, която да ги накара да го направят. Даже всичко върви в техен интерес“, на мнение е Крум Зарков.

„Най-силният индикатор беше „Спаси София“. Когато те се измъкнаха от коалицията, беше ясно, че знаят неща“, обясни Борисов
„Поемането на отговорност е лидерски въпрос. Поведението на Кирил Петков отразява по-нормалните разбирания от тези да изгори някой бушон надолу по пътя. От друга страна, дали това ще бъде достатъчно оздравително за неговата формация. Дали това е само финт да запази едно статукво, предстои да видим. При всички случаи тази оставка няма да промени кой знае колко нещата“, смята Зарков.

Сподели:
Йотова ще се кандидатира за президент, запя с путинския наратив: Не трябва да се насърчава войната в Украйна!

Йотова ще се кандидатира за президент, запя с путинския наратив: Не трябва да се насърчава войната в Украйна!

"Коалицията на желаещите не трябва да се нарича така, а коалиция на желание, защото желаещи има, но резултати и реализъм липсват", казва тя

ГЕРБ:  „Прогресивна България“ да се извинят на българските граждани за Бюджет 2026

ГЕРБ: „Прогресивна България“ да се извинят на българските граждани за Бюджет 2026

По думите ѝ приетата финансова рамка е коренно различна от първоначалния проект и ще има сериозни последици за държавните финанси.

ДБ: Няма пилот в самолета!  Дните на спокойствие за Радев изтекоха днес

ДБ: Няма пилот в самолета! Дните на спокойствие за Радев изтекоха днес

"Сам се вкара в криза, която спешно трябва да бъде решавана“, категоричен бе Мартин Димитров

Коментари (0)