26 Април, 2026

Крум Зарков: Утре решаваме дали ще се върнем в парламента

Крум Зарков: Утре решаваме дали ще се върнем в парламента

Крум Зарков

БСП не се е отказала да бъде алтернатива на това управление, заяви депутатът от БСП

БСП загуби изборите - това е факт. Но БСП не се е отказала да бъде алтернатива на това управление. Точно за това ще потърсим доверието на нашите членове и симпатизанти.

Това каза в предаването "Лице в лице" по БТВ депутатът от БСП Крум Зарков, който коментира днешната пресконференция на Корнелия Нинова.

Ние имаме аргументи, че сме се представили добре на тези избори. Първият е, че качваме гласове от предишните евроизбори. Вторият е, че имаме повече евродепутати. Всички други партии губят мандати или оставят на същото равнище. Най-притеснителна е ниската избирателна активност на фона на високата такава в цяла Европа. Това е един урок за всички партии и явно има криза в партийната система", категоричен е Крум Зарков.

"Утре ще решаваме дали ще се върнем в парламента и ще обсъдим нашите следващите действия", съобщи Зарков.
Сподели:

Коментари (0)

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Една от гилзите поначало е липсвала - намерена е сега, след стопяването на снега

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

"Можем да си сътрудничим в парламента с “Прогресивна България”, разполагаща с мнозинство от 131 гласа, по избора на ВСС и Инспекторат на ВСС и по Закона за съдебната власт"

ПП ще работи за обща президентска кандидатура с ФДД, няма решение за споразумение с ДБ

ПП ще работи за обща президентска кандидатура с ФДД, няма решение за споразумение с ДБ

"Възлага на избраните народни представители, защитавайки всички предизборни законодателни приоритети на партията, да пристъпят по най-бърз и ефективен начин към избора на нов ВСС и широк антикризисен пакет от мерки"