25 Януари, 2026

Удостояват Георги Господинов с Ордена за изкуство и литература, степен кавалер

Удостояват Георги Господинов с Ордена за изкуство и литература, степен кавалер

Георги Господинов

Посолството на Франция в България ще удостои писателя Георги Господинов с Ордена за изкуство и литература, степен кавалер.

С постановление от 4 юли 2024 година министърката на културата на Франция отличи Георги Господинов с Ордена за изкуство и литература, степен кавалер.

По този повод ще се състои пресконференция, която ще предшества официалната церемония по удостояване с ордена. Тя ще се проведе на 23 октомври от 17:00 часа в Резиденцията на Франция (ул. Оборище 29).

В пресконференцията ще участват Жоел Мейер, посланик на Франция в България, Георги Господинов, писател, Мари Врина-Николов, професор по български език и литература и теория на литературния превод в Националния институт за източни езици и цивилизации в Париж (INALCO) и преводач от френски език на творчеството на Георги Господинов. | БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Връчиха отличието „Писател на 2025 г.” на Захари Карабашлиев

Връчиха отличието „Писател на 2025 г.” на Захари Карабашлиев

В категория „Научна и научнопопулярна литература” призът отиде при историка и преподавател д-р Александър Стоянов за книгата му „Българите между две катастрофи (1296-1944 г.)”

На 54 годишна възраст ни напусна концертмайсторът Иван Лалев

На 54 годишна възраст ни напусна концертмайсторът Иван Лалев

От 2016 г. Иван Лалев е концертмайстор на виолончелите в Софийската филхармония. Това е „позиция, която не просто зае, а отстоя с достойнство, постоянство и професионална чест", споделят колегите

Носителката на „Рицар на изкуствата и литературата“ Добрева с премиера в "Иван Вазов"

Носителката на „Рицар на изкуствата и литературата“ Добрева с премиера в "Иван Вазов"

В спектакъла в Народния театър "Иван Вазов" играят Александра Свиленова, Ана Пападопулу, Анета Иванова, Боряна Маноилова и др. „Малката Англия“ е история за любовта, вярата, траура, парите и властта..