Според него днес магията на езика бавно изчезва, отстъпвайки място на електрониката.
Днес има електронна музика, има електронна графика, не можем да си представим киното без елекроника. Но в нея (електрониката) няма вяра, надежда и любов. В това е тайната защо думите все повече се съпротивляват, размишлява поетът.
Той определя себе си като човек на 20 век – време, в което хора като него всеки ден са откривали нови и нови неща, някои от които създадени преди хиляди години. Поетът обаче няма представя какъв ще бъде човекът на 21 век. Но според него най-големият проблем на това и следващите столетия е как хората ще се справят с тоталната информация, която ще завладее света.
Любомир Левчев признава, че всяка вещ, която му е подарена, е скъпа за него, затова я пази, но в никакъв случай не се чувства вещоман.
Обича хубавата музика, но най-много се кефи с предкласиката - Бах и Вивалди.
Книгата е била негова вечна спътница, има много любими книги, които обаче вече не чете, за да не загуби приятния спомен за тях. А днес настолното му четиво е “книгата на живота”. Но ако трябва от богата си библиотека да остави само една книга за себе си – това ще бъде книгата, която все още не е написал.
Още от Арт Фактор
Премиера: "Моите истории" на Георги Борисов в Софийска градска художествена галерия
Двутомното издание на бележития български творец ще бъде представено от Тони Николов и Румен Леонидов
HBO попари киноманите: Мини сериалът „Пингвин“ приключи…(Видео)
Базиран на комикси на DC, в него няма супергерои - само обикновени смъртни хора с обичайните си скучни планове за живота
Археолози откриха най-старата азбука в древна гробница в Сирия
Писмеността е датирана около 2400 г. пр.н.е., като тя предхожда с около 500 години други известни азбучни писмености.