24 Ноември, 2024

Митко Пайнера: Не искам да губим темпо, затова се отказахме от 3-те милиона

Митко Пайнера: Не искам да губим темпо, затова се отказахме от 3-те милиона

Решението ми беше много лесно. Взехме го от раз. Разбрахме, че губим темпото и най-малко още една година ще загубим, след като  можем да си купуваме техника със собствени средства, уточни той Митко Пайнера.

Той изрази съжаление, че тези пари няма да бъдат усвоени от никоя друга българска фирма, а ще останат в ЕС, вместо да влязат в България, подчерта още Димитров.

Той обясни още, че ден преди да се откажат е минала проверка, която е потвърдила, че всичко в проекта е наред. Пайнера обаче препоръча на съответните институции „да движат нещата по-делово".

Припомняме, Европейската комисия поиска от властите в България да проверят дали парите, които музикалната компания "Пайнер" ще получи от еврофондовете, са отпуснати в съответствие с правилата.

Много парадоксални неща се случват - фирмата ми е плащала данъци, България плаща 800 хи. евро членски внос на ЕС и всички фирми могат да кандидатстват, изтъкна още Димитров.

Хората, които са се обявили против проекта, той  нарече “лицемери и двуличници” и изрази разочарование, че може да мислят толкова архаично, изразявайки становище, че музиката, която прави и предлага на многобройната си аудитория “Пайнер” уронвала  репутацията на страната ни, посочи създателят на “Пайнер медиа”. 

"Какви са тези глупости, все едно репутацията на САЩ да се е уронила от Мадона или тази на Русия се е нарушила, след като имаше групичка „Тату", възмути се още Пайнера.

Сподели:

Премиера: "Моите истории" на Георги Борисов в Софийска градска художествена галерия

Двутомното издание на бележития български творец ще бъде представено от Тони Николов и Румен Леонидов

HBO попари киноманите: Мини сериалът „Пингвин“ приключи…(Видео)

Базиран на комикси на DC, в него няма супергерои - само обикновени смъртни хора с обичайните си скучни планове за живота

Археолози откриха най-старата азбука в древна гробница в Сирия

Писмеността е датирана около 2400 г. пр.н.е., като тя предхожда с около 500 години други известни азбучни писмености.