На 73 години почина Рене Анжелил, съпруг и импресарио на Селин Дион, съобщи говорител на канадската певица.
"С дълбоко прискърбие ви съобщаваме, че Рене Анжелил почина в дома си в Лас Вегас, щата Невада, вследствие на раково заболяване", посочи в комюнике говорителят на Дион, Марк Оливие, цитиран от Франс прес.
"Много пъти питахме лекарите колко време му остава. Три седмици? Три месеца? Рене искаше да знае, но те отговаряха, че не могат да прогнозират", каза миналото лято Селин Дион. Тя сподели, че съпругът й искал да умре в нейните ръце.
През март миналата година по повод възстановяването на шоуто й в Лас Вегас Селин Дион каза, че има цел да покаже, че със съпруга и децата й са силни, въпреки болестта, припомня "Дневник". "Когато спрях да работя, исках да бъда само съпруга и майка, но той поиска да продължа да пея", казва канадската звезда, която има трима сина.
Селин е на 12 години, когато се запознава с Рене. Той е на 38 години. Всъщност Рене създава от малкото момиче световно известна звезда. Така те остават заедно дълги години и болестта засили още повече любовта им.
Рене Анжелил е роден през 1942 година в Монреал. Майка му е канадка с ливански произход, а баща му сириец. Рене започва кариерата си през 60-те години с групата "Les Baronets". След като групата се разпуска той започва и кариерата си на музекален импресарио. През 1981 година майката на Селин Дион му изпраща запис и той остава пленен от гласа на 12-годишното момиче. От този момент той поема кариерата на певицата и дори в началото ипотекира къщата си, за да продуцира първите й песни.
Още от Арт Фактор
Премиера: "Моите истории" на Георги Борисов в Софийска градска художествена галерия
Двутомното издание на бележития български творец ще бъде представено от Тони Николов и Румен Леонидов
HBO попари киноманите: Мини сериалът „Пингвин“ приключи…(Видео)
Базиран на комикси на DC, в него няма супергерои - само обикновени смъртни хора с обичайните си скучни планове за живота
Археолози откриха най-старата азбука в древна гробница в Сирия
Писмеността е датирана около 2400 г. пр.н.е., като тя предхожда с около 500 години други известни азбучни писмености.