Легендарният вокал на "Юрая Хийп" Джон Лоутън гостува в Народното събрание на парламентарната група на Патриотичния фронт и лично на нейния съпредседател Валери Симеонов, с когото е добър приятел. Двамата заедно са заснели 22 документални филма за историята и културата на България.
Валери Симеонов обяви, че музикантът е официален представител на НФСБ във Великобритания. Там той използвал всяка възможност да пропагандира нашата култура и история. Самият Лоутън поздрави на български журналистите и каза, че отдавна не е бил в тази сграда, но вижда, че парламентът и България не са се променили. Различно е единствено местоположението на неговия приятел Валери Симеонов, чиито ценности споделя. Единстеното, което го е помолил, било да не пее, обясни с усмивка музикантът.
Лоутън каза още, че се възползва от датата - 20 март, Световен ден на щастието, за да се включи в кампанията срещу хепатит С "Хепи ли Си?". Той обяви, че заедно с колегите си Саймън Филипс и Джоузеф Филипс (Тото) дарява песента Happiness в подкрепа на страдащите от заболяването. Лоутън добави, че ще помага на България и винаги ще говори хубави неща за страната ни, където и да се намира.
На въпрос на БЛИЦ кои точно ценности на НФСБ споделя, защото нашите европартньори не са много щастливи от тях, той припомни, че е бил с Валери Симеонов в Европейския парламент и смята, че всяка държава е сама по себе си и трябва да отстоява собствените си права и постижения, като България е на първо място над всичко останало. "Ще поддържам тази кауза докато мога", завърши Джон Лоутън.
Още от Арт Фактор
Премиера: "Моите истории" на Георги Борисов в Софийска градска художествена галерия
Двутомното издание на бележития български творец ще бъде представено от Тони Николов и Румен Леонидов
HBO попари киноманите: Мини сериалът „Пингвин“ приключи…(Видео)
Базиран на комикси на DC, в него няма супергерои - само обикновени смъртни хора с обичайните си скучни планове за живота
Археолози откриха най-старата азбука в древна гробница в Сирия
Писмеността е датирана около 2400 г. пр.н.е., като тя предхожда с около 500 години други известни азбучни писмености.