19 Юни, 2026

Журналистът Ангел Бончев от ТВ „Европа” с премиера на две нови книги

Журналистът Ангел Бончев от ТВ „Европа” с премиера на две нови книги

Патриарх Неофит на първия ред на представянето

С благословението на Българския патриарх и Софийски митрополит +НЕОФИТ на 30 ноември от 18.30 часа в сградата на Софийската света митрополия (ул."Калоян" 7, ет.2) ще бъдат представени книгите за живота и мъченичеството на свети Ефрем Нови Чудотворец. Автор на книгите е журналистът от ТВ „Европа” Ангел Бончев. Премиерата на книгите "Св.вмчк. и чудотворец Ефрем Нови" и детската "Светецът светкавица" ще бъде съпътствана от интерактивното представяне на някои от чудесата в книгите чрез прожекция, както и личния разказ на някои от преживелите чудо по молитвите на свети Ефрем Нови чудотворец. 
„Свети великомъченик и чудотворец Ефрем Нови“  е най-новата книга, която съдържа житието, чудесата, акатист, молебен канон, тропари и молитви към светеца. Дарът на чудотворството, даден му от Бога, е удивителен.  Народът на Гърция го е нарекъл светец-светкавица, защото светкавично отговаря на просбите на призоваващите го. Свидетелствата за повечето извършени от свещеномъченика  чудеса, говорят за мигновения отговор на молитвите.
"Светецът светкавица" е детската книга за свети Ефрем Нови чудотворец. Четивото представя по увлекателен начин през очите на едно дете, връстник на онези, които ще се докоснат до живота на свети Ефрем, неговият свят живот, който да им послужи като пример за това кой път да изберем в живота си. Книгата "Светецът светкавица" е насочена към деца между 7 и 14 години. Илюстрациите нямат аналог на никоя друга православна детска книга през последните години у нас, те са в неовизантийски стил. Оформлението е поверено на художника и богослов Мариан Костадинов.
Сподели:
Откриха ръкопис с неизвестни произведения на Моцарт за арфа и флейта

Откриха ръкопис с неизвестни произведения на Моцарт за арфа и флейта

Творбите ще бъдат изпълнени публично за първи път на  21 юни, съобщават от Националната библиотека на Франция.

„Отмъстете на своите тирани с истината“

„Отмъстете на своите тирани с истината“

За Фреди Фосколо, за любовта, за куража и за дълга към истината

В София стартира фестивалът MENAR Migration

В София стартира фестивалът MENAR Migration

В първото издание на културния форум, който е съпътстващ столичния MENAR, ще бъдат излъчени 5 премиерни документални филма

Коментари (0)