19 Декември, 2025

Среща на външните министри на Великобритания и Турция за стратегическо сътрудничество

Среща на външните министри на Великобритания и Турция за стратегическо сътрудничество

Дейвид Лами, снимка: архив

Очаква се по време на срещата турският министър на външните работи Хакан Фидан да потвърди ангажимента на Турция към нейния съюзник в НАТО и стратегически партньор

Британският външен министър Дейвид Лами ще посети Турция, където ще се срещне със своя колега Хакан Фидан, съобщава „Хуриет“ 

Очаква се по време на срещата Фидан да потвърди ангажимента на Турция към нейния съюзник в НАТО и стратегически партньор. Има очаквания също Фидан да изрази задоволство от положителната траектория на двустранните отношения и да подчертае целта за по-нататъшно укрепване на сътрудничеството във всички области, предаде EPA/BGNES.

Ще бъде подчертано значението на продължаващото тясно сътрудничество между органите на двете страни в областта на сигурността и борбата с тероризма, както и признаването на икономическите, търговските, финансовите връзки, отбранителната индустрия и туризма като движещи сили в отношенията между двете страни.

Има очаквания на срещата да бъде подчертано значението на преговорите, насочени към актуализиране на споразумението за свободна търговия, за да се ускорят икономическите връзки и да се увеличи обемът на търговията между Турция и Обединеното кралство. 

Сподели:

Коментари (0)

Орбан с цинична простотия за войната в Украйна, не му било ясно кой кого е нападнал

Орбан с цинична простотия за войната в Украйна, не му било ясно кой кого е нападнал

Унгарският премиере заяви, че Европа уж повече се интересува не от постигането на мир в Украйна, а от победа над Русия.

Руски дрон се разби в Северозападна Турция, на 30 км южно от Черно море

Руски дрон се разби в Северозападна Турция, на 30 км южно от Черно море

Дни преди този инцидент - в понеделник, Турция свали друг дрон, който е „излязъл извън контрол“, докато се е приближавал към турското въздушно пространство откъм Черно море.

В САЩ публикуват до часове стотици хиляди документи от досието „Епстийн“

В САЩ публикуват до часове стотици хиляди документи от досието „Епстийн“

На първия етап ще бъдат публикувани няколкостотин хиляди документа в различни формати – снимки и други материали, свързани с всички разследвания около Епстийн, като през следващите седмици ще бъдат обнародвани още стотици хиляди страници.