30 Март, 2026

Лена Бориславова: Няма справедливост при прокуратура, която функционира като кол център за политици

Лена Бориславова: Няма справедливост при прокуратура, която функционира като кол център за политици

Лена Бориславова

След разкритията на прокуратурата първият мандат става все по-токсичен и труден за реализиране, казва още тя

"Случващото се в последните дни е процес, започнал много отдавна. Още през 2013 година градският прокурор Николай Кокинов беше изобличен, че се намира в къщата на Бойко Борисов, че говорят за това как да се опъват чадъри, имаше записи. Сега изненадващото е, че по умишлено публичен начин прокуратурата сама се разобличава". 

Това каза предБНР Лена Бориславова от ПП-ДБ. И подчерта, че промяна в прокуратурата е необходима, "защото не може да има справедливост и правосъдие, когато цялата прокуратурата функционира като кол център за политици". 

Бориславова подчерта, че ПП-ДБ не могат да подкрепят мандат на ГЕРБ-СДС, защото се опитват да наложат нов модел в политиката - това, което кажеш в предизборната кампания, да остане като дадена дума. 

"Мандат на ГЕРБ - с премиер на ГЕРБ и с представители на ГЕРБ в правителството, е силно притеснително. Нямаме доверие в тяхната възможност този път да управляват прозрачно и справедливо. Във всички разговори, които имахме досега, никой не каза и дума, че моделът на управление досега не е бил правилен. Ние сме в политическа криза и не можем да си позволим да отидем отново на избори. Затова премиерът, който трябва да намери баланса и да поведе страната напред, трябва да е човек, на когото имаме доверие - че ако дневният ред се подмени, ще подаде оставка", аргументира позицията си Бориславова. 

Тя увери, че от ПП-ДБ осъзнават отговорността си и затова търсят работещи формули. 

"Не чуваме обратна връзка по същество... Първият мандат - след разкритията на прокуратурата, става все по-токсичен и труден за реализиране". 

По думите ѝ на акад. Николай Денков е гласувано доверие и ако той реши, ще направи промяна в проектокабинета. 
Сподели:

Коментари (0)

Река Черни Лом заля част от село Априлово

Река Черни Лом заля част от село Априлово

На място работят екипи на Областната дирекция на МВР, представители на общината, заедно със служители на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“

Гюров и министри от кабинета пристигнаха на посещение в Украйна

Гюров и министри от кабинета пристигнаха на посещение в Украйна

В делегацията участват министърът на външните работи Надежда Нейски, на транспорта и съобщенията Корман Исмаилов, на отбраната Атанас Запрянов, на образованието и науката Сергей Игнатов и на енергетиката Трайчо Трайков

Желязков:  Правителството трябваше да направи крачка назад, за да направим крачка напред за еврозоната

Желязков: Правителството трябваше да направи крачка назад, за да направим крачка напред за еврозоната

За мен присъединяването (към Съвета за мир) е правилно, отново бих го направил, заяви бившият премиер, като обясни позицията си, че България е една от страните с балансирана позиция