24 Февруари, 2026

Лена Бориславова застава пред съда по делото "Корал"

Лена Бориславова застава пред съда по делото "Корал"

Снимка: БГНЕС, АРХИВ

Защитата има право да обжалва отказа на съда да върне делото на прокуратурата.


Софийският районен съд проведе разпоредителното заседание по делото "Корал" срещу Лена Бориславова от "Продължаваме промяната". Процесът започва през ноември.

"Сега" информира, че защитата на депутатката е имала възражения, че прокуратурата е допуснала съществени процесуални нарушения. Съдия Даниела Тошева обаче прие, че пропуските в обвинението не са съществени и не изискват връщането на делото. Защитата има право да обжалва отказа на съда да върне делото на прокуратурата.

Борислава е обвинена за това, че през май 2021 г. с две деяния съзнателно се ползвала от неистински частни документи, на които бил придаден вид, че са подписани от членове на сдружение "Да запазим Корал", а действително не било така. Обвинителният акт срещу нея беше внесен веднага след като тя се отказа от имунитета си и ѝ повдигнаха обвинение. 

Сигналът за документното престъпление е подаден от председателя на Сдружение "Да запазим Корал" Атанас Русев с мотива, че Бориславова е представила на 13 май 2021 г. пълномощно и други документи с подправен негов подпис пред Агенцията по вписванията, вследствие на което разследващите са установили, че тя съзнателно е ползвала неистински документи пред длъжностно лице в Агенцията по вписванията през 2021 г. | БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Все още не са известни мотивите да бъде отхвърлено искането му да бъде спряно назначението на новия шеф на националната телевизия

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Служебният правосъден министър предупреди магистратите, че винаги, когато може, ще присъства на заседанията на ВСС

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Искането до американската партньорска служба е свързано с нуждата от експертна помощ за установяване цялата информация, която е възможно да има в иззетите устройства, като телефони и компютри