Задържаният заместник-кмет Никола Барбутов е препоръчан от номинационна група на коалицията, подкрепила Терзиев.
Лена Бориславова отговаряше за връзките между общинската администрация и ПП, заяви пред бТВ кметът на София Васил Терзиев във връзка с корупционния скандал около партия "Продължаваме промяната", в който беше замесено името на Бориславова.
Той обаче отрече да е получавал сигнали за намеса от нейна страна при възлагането на обществени поръчки.
Задържаният заместник-кмет Никола Барбутов е препоръчан от номинационна група на коалицията, подкрепила Терзиев.
„Никола Барбутов бе препоръчан от номинационна група между всички партии в групата. Прави се анализ как да се затегнат всички мерки, за да няма повече скандали с корупция. Обмисляме да има специално звено, което да се бори с корупцията в Столичната община, а с технологии ще се следят аномалии при обществените поръчки. Трябва да има ясни задания с обективни критерии, както и да не се отстраняват кандидати с неясни мотиви.“ - коментира кметът на София.
Скандалът се разрази, след като районните кметове на „Люлин“ и „Младост“, заедно с двама общински съветници, обявиха, че напускат политическа партия „Продължаваме промяната“ заради системен натиск за манипулиране на обществени поръчки и пренасочване на средства към партийната каса.
Още от България
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем
Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той
Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът
Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване
Камелия Нейкова поема ключов пост: бившата шефка на ЦИК стана главен секретар на Министерския съвет
Тя ще наследи на поста Мария Томова, която беше назначена за главен секретар на Министерския съвет от служебния премиер Андрей Гюров.