Единствено и само служебният министър Спас Попниколов е този, който трябва да се извини днес. Това написа бившият министър на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова на личната си страница във Фейсбук.
Според Павлова той трябва да поднесе своите извинения на служителите на Агенция пътна инфраструктура, защото публично е изрекъл неистини от ефира на национална медия, че не е „уволнил нито един служител на АПИ“, а всъщност уволнените от Спас Попниколов и Огнян Герджиков са четирима: Дончо Атанасов – председател на УС на АПИ /все още е болничен/; Георги Златев – директор на дирекция „ Поддържане на пътната инфрастурктура“, Веселин Николов – директор на ОПУ София и в допълнение Парашкев Кръстев – изпълнителен директор на „Автомагистрали „ ЕАД.
Лиляна Павлова изложи и причините, заради които Попниколов трябва да се извини:
„Защото публично и нееднократно постави под съмнение професионализма на една работеща администрация като АПИ, като обвини екпертите й в „саботаж“ и по този начин за първи път министър на регионалното развитие и благоустройството си позволи да дава оценки, и то с политически характер на експерти и професионалисти от администрацията.
Защото публично и нееднократно отказа да отговори на основния въпрос: „Защо по време на неговия мандат безпрецедентно допусна търг да бъде провален поради липса на документация?“, прехвърляйки отговорността на администрацията. Не се ли чувства неудобно от това? Но явно това е маниер на поведение на министрите от служебния кабинет.
Защото публично „обвини“ администрацията за несъстоятелността на неговото ръководство на министерството и АПИ", посочва в поста си бившият регионален министър.
Според Павлова Попниколов трябва да се извини и на всички членове на Камарата на строителите в България.
„Защото публично и нееднократно заяви, че всички критики на КСБ имат политически нюанс и по този начин си позволи да омаловажи професионалното мнение най-голямата неправителствена организация на пътния бранш в България.
И накрая – защото така и не намери сили да признае грешката си и да прояви достойнство като подаде оставка.
А може би след всичко това и извинението, и оставката са излишни. Никой няма да приеме извинението, а оставката отдавна е подадена от самия Спас Попниколов…“, написа още Павлова във Фейсбук.
Фактор
Според Павлова той трябва да поднесе своите извинения на служителите на Агенция пътна инфраструктура, защото публично е изрекъл неистини от ефира на национална медия, че не е „уволнил нито един служител на АПИ“, а всъщност уволнените от Спас Попниколов и Огнян Герджиков са четирима: Дончо Атанасов – председател на УС на АПИ /все още е болничен/; Георги Златев – директор на дирекция „ Поддържане на пътната инфрастурктура“, Веселин Николов – директор на ОПУ София и в допълнение Парашкев Кръстев – изпълнителен директор на „Автомагистрали „ ЕАД.
Лиляна Павлова изложи и причините, заради които Попниколов трябва да се извини:
„Защото публично и нееднократно постави под съмнение професионализма на една работеща администрация като АПИ, като обвини екпертите й в „саботаж“ и по този начин за първи път министър на регионалното развитие и благоустройството си позволи да дава оценки, и то с политически характер на експерти и професионалисти от администрацията.
Защото публично и нееднократно отказа да отговори на основния въпрос: „Защо по време на неговия мандат безпрецедентно допусна търг да бъде провален поради липса на документация?“, прехвърляйки отговорността на администрацията. Не се ли чувства неудобно от това? Но явно това е маниер на поведение на министрите от служебния кабинет.
Защото публично „обвини“ администрацията за несъстоятелността на неговото ръководство на министерството и АПИ", посочва в поста си бившият регионален министър.
Според Павлова Попниколов трябва да се извини и на всички членове на Камарата на строителите в България.
„Защото публично и нееднократно заяви, че всички критики на КСБ имат политически нюанс и по този начин си позволи да омаловажи професионалното мнение най-голямата неправителствена организация на пътния бранш в България.
И накрая – защото така и не намери сили да признае грешката си и да прояви достойнство като подаде оставка.
А може би след всичко това и извинението, и оставката са излишни. Никой няма да приеме извинението, а оставката отдавна е подадена от самия Спас Попниколов…“, написа още Павлова във Фейсбук.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци