13 Януари, 2026

Лондон ще въведе нови лични санкции срещу кремълския елит

Лондон ще въведе нови лични санкции срещу кремълския елит

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Министерството на външните работи на Великобритания ще представи новия пакет санкции срещу Русия още днес

Великобритания планира да забрани влизането на руски олигарси, свързани с Кремъл, като част от нов пакет санкции, свързан с третата годишнина от пълномащабното нахлуване на Русия в Украйна, съобщава Politico.

Отбелязва се, че ограниченията ще попречат на кремълския елит да посещава Великобритания за неопределен срок. Британското правителство включва в тази група лица онези, които са оказвали подкрепа или дължат своето богатство на режима на руския диктатор Владимир Путин, както и хора с достъп до най-високите ешелони на властта в Москва.

Според изданието Министерството на външните работи на Великобритания ще представи новия пакет санкции срещу Русия още днес, 24 февруари.

Държавният министър по сигурността на Великобритания, Дан Джарвис, заяви пред журналисти, че новите ограничения не само ще засилят натиска върху Русия, руската елита и режима на Путин, но и ще укрепят националната сигурност на Обединеното кралство. По думите му, руските олигарси „не са хората, които идват в страната, за да правят добри неща“.

Изданието подчертава, че този ход на британското правителство идва на фона на интензивна дипломатическа активност от страна на западните съюзници на Украйна, тъй като президентът на САЩ Доналд Тръмп настоява за провеждане на мирни преговори с Русия без прякото участие на Киев.

Сподели:

Коментари (0)

 The Times: Не остава много живот на Кадиров, Кремъл е в ступор...?

The Times: Не остава много живот на Кадиров, Кремъл е в ступор...?

Отбелязва се, че въпросът за наследяването е от жизненоважно значение както за чеченския лидер, чиито интереси са в осигуряването на дългосрочната сигурност на семейството му, така и за Кремъл, който ще иска да запази максимален контрол над републиката

Мисия 2026: НАТО залага на турските F-16 за защита на Балтика

Мисия 2026: НАТО залага на турските F-16 за защита на Балтика

Алиансът поиска от Анкара ескадрила изтребители за охрана на източния фланг, затвърждавайки ролята на Турция във въздушната отбрана на Европа

САЩ: руската атака срещу Украйна с „Орешник“ е „подигравка“ с мирните усилия на Тръмп

САЩ: руската атака срещу Украйна с „Орешник“ е „подигравка“ с мирните усилия на Тръмп

Изстрелването на балистична ракета „Орешник“, способна да носи ядрени оръжия, насочена срещу Украйна близо до границата с Полша и НАТО - това е поредната опасна и необяснима ескалация на тази война, заяви Тами Брус