12 Януари, 2026

Ловци блокират ферибота Никопол-Турну Мъгуреле заради дивата свиня

Ловци блокират ферибота Никопол-Турну Мъгуреле заради дивата свиня

Това е вторият протест а ловци от региона срещу проектозаповед на земеделското министерство за забрана на групов лов

Мирен протест с неефективни действия провеждат ловци в Никопол при ферибота Никопол-Турну Мъгуреле. Те настояват да няма ограничения за групово ловуване на дивя свиня.

Това е вторият протест  а ловци от региона срещу проектозаповед на земеделското министерство за забрана на групов лов на дива свиня, мотивирано  като мярка за недопускане на болестта африканска чума по свинете. Красимир Халов, председател на Управителния съвет на ловно-рибарско сдружение "Никопол" заяви:

"Обявихме неефективни действия - само присъствие. Ако не бъдем чути и няма заповед за излизане на лов, в събота ще бъдем блокирали вече фериботния комплекс. В момента се пуска една проектозаповед, без да е изпратена до нас. Пусната е тихомълком и ние сме спрени от правото да ловуваме. Не виждаме изобщо ефект от цялата работа - тази дива свиня не трябва да бъде допусната да влезе в България, а в същото време те ни спират да ловуваме точно там, откъдето тя влиза".

Ловците от Никопол  ще  блокират ферибота Никопол-Турну Мъгуреле и в първия ден от ловния сезон- 29 септември. 

“На 29-и блокираме ферибота от 10.00 до 13.00. В момента нищо не се случва. Това, което е обявено като проектозаповед на министъра, си стои. От понеделник нататък, предполагам, по думите, които се говориха, че блокираме ферибота за постоянно, докато няма промяна в заповедта на министъра или докато не дойдат експерти и специалисти тук да ни убедят, че мерките, които взимат, са правилни“, съобщи още Красимир Халов. 
Сподели:

Коментари (0)

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Бившият държавен глава с остър коментар за прехода и еврото: Отказах мандата на БСП през 1997-а, за да спася страната от гражданска война

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

На негово име ОДМВР-Хасково е издало четири различни вида паспорти, което му е давало привилегировано право в получаване на визи, излизане и влизане в страната, сочи разследване на гражданското сдружение

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Липсата на наказания продължава да насърчава извършителите