Русия разполага наемници по целия континент
Американският министър на отбраната Лойд Остин предупреди африканските лидери по време на срещата на върха днес, че Китай и Русия може да дестабилизират Африка с нарастващата си активност на континента.
"Комбинацията от тези дейности на тези две държави, мисля, че заслужава да бъде наблюдавана. И със сигурност смятам, че влиянието им може да бъде дестабилизиращо", заяви Остин в панел с участието на няколко президенти в началото на тридневната среща на върха САЩ-Африка.
Остин заяви, че Китай непрестанно увеличава влиянието си в Африка чрез нарастващото си икономическо влияние.
"Тревожното е, че те не винаги са прозрачни по отношение на това, което правят, и това създава проблеми, които в крайна сметка ще бъдат дестабилизиращи, ако вече не са", каза Остин.
Остин заяви, че Русия "продължава да продава евтини оръжия" и да разполага "наемници из целия континент".
"И това също е дестабилизиращо", каза Остин. /БГНЕС, АФП
Още от Свят
ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“
Проверката ще установи дали ЕСН действително защитава принципите на демокрацията, върховенството на закона и правата на човека – задължителни условия за всяка европейска политическа партия.
Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир
Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл
Най-голямата руска петролна рафинерия спря работа след украинска атака
Омският НПЗ се намира дълбоко в Сибир. Това е една от най-далекобойните украински атаки от началото на пълномащабната война