22 Юли, 2026

Лукарски: Имаме нов Отечествен фронт след 9 септември 1944

Лукарски: Имаме нов Отечествен фронт след 9 септември 1944
Божидар Лукарски

В новото обединение на "Да, България", ДЕОС и "Зелените" няма ясно изразени ценности, заяви бившият икономически министър

Бюджетът за 2018 г. не е добър, натоварва малкия и среден бизнес и спира икономическата инициатива за сметка на социалните плащания. Направо бих нарекъл този бюджет социалистически и про-БСП, заяви по БТВ лидерът на СДС Божидар Лукарски. 

Той не можа да даде конкретен отговор дали в СДС подкрепят правутелството. "Не мога да кажа нито че подкрепяме, нито че сме против кабинета "Борисов" 3. Подкрепяме определени политики на управлението, в което участва не само партията на Борисов, и имаме определени забележки, особено към бюджета, и конструктивни критики", посочи Лукарски.

Според него трябва да се проведат разговори за обединение вдясно извън ГЕРБ, но те не трябва да бъдат на основа "анти". При обединението на пет партии и най-големите фантазьори не могат да определят три от тях като десни - "Да, България", ДЕОС и "Зелените". Това ми прилича малко на Отечествения фронт след 9 септември 1944 г. - няма ясно изразени ценности. Не знам и защо БЗНС е в това обединение – не знам Николай Ненчев да е напускал кабинета "Борисов" 2. Явно ги обединяват каузи "анти", заяви още Божидар Лукарски.
Сподели:
Парламентът разреши САЩ да остави самолетите-цистерни в авиобаза „Безмер“

Парламентът разреши САЩ да остави самолетите-цистерни в авиобаза „Безмер“

По време на дебата депутатът от ПГ на ГЕРБ-СДС и бивш министър на външните работи в кабинета „Желязков“ Георг Георгиев заяви, че трябва да има единна позиция по отношение на външната политика и отбраната

Божанов: Никое българско правителство не може да си позволи отмяна на дерогацията на „Лукойл“

Божанов: Никое българско правителство не може да си позволи отмяна на дерогацията на „Лукойл“

"Знаем, че трябва да се управляват рискове. И че правителството трябва да направи всичко възможно да управлява риска във връзка с горивата и риска във връзка с националната сигурност", каза депутатът от "Демократична България"

Кметовете на 5 общини се обявиха против разполагането на самолети на САЩ в „Безмер“

Кметовете на 5 общини се обявиха против разполагането на самолети на САЩ в „Безмер“

"След проведени срещи и разговори с жители на нашите общини видяхме сериозна обществена тревога относно възможните последици от подобно решение."

Коментари (0)