"Ако не искат гибел, при това на огромни количества хора"
Беларуският диктатор Александър Лукашенко се опита да склони Украйна към преговори с Владимир Путин, като я заплаши с "пълно унищожение", предаде Униан.
"Всичко сега е ръцете на Украйна. Ако не искат гибел, при това на огромни количества хора, това трябва да спре, защото ще последва пълно унищожение на Украйна." – заяви Лукашенко пред пресата.
Според него Украйна може да загуби не само своята държавност, но и да бъде напълно унищожена. Той отправи "съвет" именно към украинците да прекратят войната, а не към страната-окупатор.
Според Лукашенко, украинците, руснаците и беларусите в бъдеще може не само да си сътрудничат, но и да "дружат".
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.