Лидерът на френската крайна десница Марин льо Пен и унгарският премиер Виктор Орбан отправиха остри атаки срещу ЕС на митинг във Франция, чиято цел беше да покаже единството и силата на антиимигрантското крило в европейската политика, предаде АФП.
Срещата в Морман сюр Вернисон, южно от Париж, събра крайнодесни лидери от цяла Европа, за да отбележи една година от победата на „Национален сбор“ на Льо Пен над опонентите ѝ - тя спечели най-добрия си дял гласове на европейските избори.
Настроението беше оптимистично след завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом по-рано през тази година и добрите изборни резултати на националистите по целия континент.
Орбан, наслаждавайки се на самопровъзгласения си статут на „черната овца на ЕС“ и „кошмара на Брюксел“, сравни европейската миграционна политика с „организирана замяна на населението с цел подмяна на културната основа“ на континента.
Хвалейки се, че е успял да „отблъсне мигрантите“ в страната си, дори ако това е означавало да понесе санкции от Брюксел, Орбан заяви пред няколкото хиляди присъстващи: „Няма да им позволим да разрушават градовете ни, да изнасилват момичетата и жените ни, да убиват мирни граждани.“ /БГНЕС


Коментари (0)