18 Март, 2026

Любомир Стефанов: Радев не дава време на партиите, а на себе си – докато КС му върне правомощията

Любомир Стефанов:  Радев не дава време на партиите, а на себе си – докато КС му върне правомощията

Любомир Стефанов, снимка: БГНЕС

Според него става дума не за „разтуряне“ на разговорите за правителство, а за прекъсване, и се надява то да е само „пауза на полувремето“

Президентът Румен Радев в действителност не дава време на партиите, а на себе си – в очакване Конституционният съд да му върне правомощията за съставяне на служебно правителство. 

Такава позиция изрази пред бТВ политологът  Любомир Стефанов.  

По думите му, държавният глава изчаква времето, което е необходимо на Конституционния съд да реши внесените за разглеждане казуси – „оттам нататък Радев ще се развихри“:

„Времето той не го дава на тях (политиците – б.р.), а го взема за себе си – колкото повече се компрометират, правят така, че той да изглежда нормален.“

По отношение на спирането на преговорите за съставяне на правителство политологът отбеляза, че са се видели само „бланкетни съобщения“, но не преговори. 

Според него става дума не за „разтуряне“ на разговорите, а за прекъсване, и се надява то да е само „пауза на полувремето“.

Той отправи критики към поведението на политиците преди започването на преговорите: 

„Тези хора направиха всичко възможно да ни убедят, че начинът, по който са се озовали в този парламент, е нелегитимен.“

„Те обективно си нямат доверие, „коалиция“ за тях е мръсна дума, макар че 35 години България се управлява от коалиции“, посочи Любомир Стефанов.

По думите му, с неспособността да се договорят за управление, политиците се самобламират като представители на избирателите. 

Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

"Тези 20 евро нито са много, нито са малко. Те са точно компенсацията, която ще подпомогне хората без да ги удари по джоба“, подчертава той

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Начело на листата в  района на „лидерската битка“ – столичния 25 МИР, е Бойко Рашков

Денков не разбирал "драмата"  с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Денков не разбирал "драмата" с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Попитан защо Бойко Рашков води листа в София Николай Денков посочи, че 25 МИР е място, където стават тежки сблъсъци