Там има още над 500 войници, които се нуждаят от медицинска помощ
По повод евакуацията на малка група цивилни от индустриалния комплекс "Азовстал" в Мариупол съветник на украинския министър на отбраната каза пред Би Би Си, че това е "проблясък на надежда".
„Разбира се, това са само малки цифри, защото има над 1000 цивилни, които все още са в капан в стоманодобивния завод на Азовстал, а освен това има и над 500 ранени войници, които също трябва да бъдат евакуирани, за да получат необходимата медицинска помощ“, каза съветникът Юрий Сак.
„Въпреки че има проблясък на надежда, ситуацията продължава да бъде изключително трудна“, добави той. /БГНЕС
Още от Свят
В Германия обсъждат закриване на "Руския дом" в Берлин
Министерството на външните работи потвърди, че се водят дискусии за съдбата му
Руски командир, отговорен за престъпленията в Буча, е ранен тежко от украински дрон
Украинското разузнаване е идентифицирало и проследило полковник Дмитрий Шабаев, командир на 64-а отделна гвардейска мотострелкова бригада на руските сухопътни войски
Руска атака срещу търговски център в Кривий Риг, има много жертви
При отделен удар в Миколаивска област са загинали четирима души, - сред тях има три деца