"Не разполагаме с информация за потенциална сделка"
"Министерството на енергетиката и аз като министър не разполагаме с информация за потенциална сделка за продажбата на „Лукойл Нефтохим България". Притеснява ме липсата на каквато и да е информация по официален път, затова още днес ще отправим официални запитвания и до акционерите, и до оперативното ръководство на рафинерията за тази потенциална сделка."
Това заяви на брифинг в Министерския съвет служебният министър на енергетиката Владимир Малинов по повод информацията за потенциалната продажба на „Лукойл Нефтохим България".
Малинов уточни, че в МЕ не е предоставена информация нито от мажоритарния акционер в „Лукойл Нефтохим България", нито от оперативното ръководство на мениджмънта на рафинерията, нито от представителя на държавата, който е в Надзорния съвет на дружеството.
„Ако получим такава информация, ще я анализираме и ще изготвим нашия доклад", каза той.
Министърът обясни, че тъй като не е запознат, не може да коментира нито посочения от медиите нов собственик на рафинерията, нито е запознат със структурата, нито със състава на тази собственост.
Мнението на енергийния министър е, че правата, с които българската държава разполага, съгласно т. нар. златната акция, са прекалено лимитирани и дори и при промяна на собствеността, неговото настояване ще бъде да има по-голяма възможност не само за получаване на информация при промяна на собствеността, но и за изразяване на категорично мнение по отношение на такъв тип процеси.
Още от България
Евакуираха по спешност столичен мол
По информация на намиращи се в търговския център хора, евакуацията е извършена незабавно, като всички са били изведени извън сградат
МВнР настоятелно съветва българите да не пътуват до Куба
Има затруднения с медицинското обслужване, градския и междуградския транспорт, все по-ограничени са и възможностите за напускане на страната, аргументират се от МВнР
Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица
В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията