5 Декември, 2025

Малката Натали, на която помогнахме заедно, вече е добре, майката благодари от все сърце

Малката Натали, на която помогнахме заедно, вече е добре, майката благодари от все сърце

След операцията: Натали и Салваторе – парамедик от италианския Червен кръст, доброволец

Сега двете гледат напред с надежда

Малката Натали, на която заедно помогнахме да се оперира в Италия, вече е много по-добре. Тя и нейната майка се върнаха в България, след като лекари от детската болница "Cesare Arrigo" извършиха животоспасяваща интервенция.

Майката Калояна Канариева благодари от цялото си сърце на читателите на Фактор за проявената съпричастност. Тя отправя благодарности, към всички, които помогнаха на детето й да живее и разказва трогателни истории за човечност от престоя си в Италия.

„Отидох там сама с детето и не знаех как ще се справя, особено с италианския. Обърнах се към членове на Фейсбук групата на българите в Италия, които много ми помагаха през целия дълъг престой в болницата. И  най-вече като настояха да се обърна към консула ни в Италия Ирена Тодорова - да знае, че в Италия е пристигнала самотна българска майка с много болно детенце.

Първоначално не мислех, че има смисъл, въпреки че един през друг ми разказваха на колко хора е помогнала. Много пъти съм се обръщала към държавни служители и институции и всеки път са ме огорчавали. Казаха ми – тя не е като другите, винаги помага, дори в извън работно време. Обадих й се с голяма доза скептицизъм, но наистина се оказа човек със сърце. Нае се да ми превежда преди и след операцията на Натали, когато имах важни разговори с лекарите. След това се свърза с италианския Червен кръст и ни осигури безопасно транспортиране на детето от болницата до самолета. Каза да я потърся когато наближи втората операция – да знае предварително и да ни помогне когато пристигнем. След като се върнахме, ми се обади да разбере как сме. Трогна ме. Много деликатен човек. Още преди това от групата ми казваха, че е като майка Тереза, но не вярвах. Сега съм ѝ безкрайно благодарна. Както и на всички, които ни помогнаха.“ – разказва майката.

Сега тя и Натали гледат напред с надежда.

Сподели:

Коментари (0)

Бойко Борисов: Имаше платена провокация пред дома ми, но в живота всичко се връща

Бойко Борисов: Имаше платена провокация пред дома ми, но в живота всичко се връща

Лидерът на ГЕРБ предупреди, че ще дойде време, когато ще тръгнат други и по техните къщи

Георги Рачев: Кога идва зимата?

Георги Рачев: Кога идва зимата?

За Гърция е обявен червен код за значителни дъждове. „Тази валежна зона ще обхване и България, но няма да е в червено", прогнозира климатологът

Закопчаха 4-ма с наркотици и ножове, 3-ма от тях са били арестувани и за провокации на протеста

Закопчаха 4-ма с наркотици и ножове, 3-ма от тях са били арестувани и за провокации на протеста

В колата са открити различни видове наркотици - марихуана, кокаин, амфетамини, кристали, както и таблетки ксанакс. Освен дрогата, у задържаните са намерени и ножове и боксове.