6 Декември, 2025

Малобройни "жълти жилетки" мятаха камъни и бутилки, полицията им отвърна с газ

Малобройни "жълти жилетки" мятаха камъни и бутилки, полицията им отвърна с газ

В Париж този път протестът бе пред сградата на телевизия "Бе Еф Ем"

Дори и между Коледа и Нова година „жълтите жилетки” отново се събраха на протест във Франция. Това бе седма поредна събота на протеста, започнал заради високите цени на горивата и прерасна в недоволство срещу цялата политика на президента Еманюел Макрон. Този път демонстрациите бяха значително по-малобройни, но пак бяха в няколко града.

В Париж този път протестът бе пред сградата на телевизия "Бе Еф Ем", която бе обвинена, че нарочно омаловажава протеста им и съобщава неверни новини за тях.

Напрежението отново ескалира, като "жилетките" започнаха да хвърлят камъни и бутилки и се наложи полицията да използва сълзотворен газ, за да установи ред.

Въпреки че броят на хората значително намаля от първите протести през ноември, "жълтите жилетки" обещаха да не спират с демонстрациите и през новата година.
Сподели:

Коментари (0)

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

Италия купува ракети въздух-земя с удължен обсег, Дания - интегрирана система за бойно командване.

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване на Европа“

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване на Европа“

Новата стратегия за сигурност на САЩ предлага ясно идеологическо съответствие между популисткото движение MAGA на президента на САЩ Доналд Тръмп и националистическите партии в Европа. Подчертава се, че е в интерес на Америка войната на Кремъл да спре, включително за да се възстанови „стратегическата стабилност“ с Русия.

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Министърът на енергетиката  разговаря на 4 декември с представители на петролните компании MOL, OMV, EKO и Knez Petrol.