Само месец се пази детайлната информация за топлоподаването, подчерта в ефира на "Дарик" омбудсманът Мая Манолова. Тя посъветва столичаните, които имат намерение да пускат жалби в Топлофикация-София, да не отлагат дълго това.
"Направих консултации със специалисти, занимаващи се с доставка на топломери. Убедих се, че те отчитат топлоенергията, влизаща в сградата, ден по ден, час по час. Тази информация обаче се пази 30 дни в дигиталната памет, а после изчезва", обясни Манолова.
По нейни думи след зануляването на данните абонатите няма да могат да докажат колко реално са били ощетени по време на аварията, оставила няколко квартала в София без парно и вода.
От друга страна 36 месеца е срокът, в който се пази информацията по месеци.
"Хората, които искат да подадат жалби, трябва да идат в деловодството на Топлофикация и да искат да бъде направена справка в тяхно присъствие от топломера, намиращ се в абонатната станция в блока", каза още омбудсманът. Според нея трябва на ощетените хора да се разясни как точно ще бъдат обезщетени.
Още от Улицата
Живков побъркал Държавна сигурност с разнопосочни нареждания за преименуването на българомохамеданите
Документът от 28 май 1965 г. и е на ДС подробно са описани различните нормативи разпоредби, които тогавашното правителство под ръководството на премиера Тодор Живков е дало в началото на същата година за извършване на подмяната на паспортите на тези хора
Етнографският музей школува децата как да си оплетат мартеници
Детската работилница е под мотото "На́ на тебе мартеница, дай на мене здраве“, тя е на всеки кръгъл час
500 кг боклук изхвърля средно българинът за година
Пластмасата е най-големият „донор“ за боклук, добрата новина е, че има намаление с 4.41% на пластмасовите опаковки в кофите за смет през 2023 година