29 Март, 2026

Марешки: Изтребителите са сделката на живота на Румен Радев и Каракачанов

Марешки: Изтребителите са сделката на живота на Румен Радев и Каракачанов

Веселин Марешки

Каракачанов и Симеонов са черните овце в правителството, излагат го, заяви лидерът на ВОЛЯ

Лидерът на партия ВОЛЯ съобщи пред Нова тв, че депутатите му ще бъдат в пленарната зала при гласуване на вота на недоверие, но няма да го подкрепят.

"Това е безпринципен вот на недоверие. Ще дам само един пример. От БСП казват, че 1,5 милиарда в първото правителство на Борисов е одържавено от Здравната каса. Е, добре - правителството на Орешарски върна ли го този милиард и половина? Тази безпринципност - "стани, за да седна", ние няма как да я подкрепяме", каза Марешки.  

Марешки коментира и искрите, които хвърчат между коалиционните партньори в Обединени патриоти и не пропусна да захапе вицепремиера Красимир Каракачанов. "Двамата вицепремиери Каракачанов и Симеонов са черните овце в правителството. Това са хората, които излагат българското правителство." Той беше категоричен, че Валери Симеонов трябва да подаде оставка след изказването за майките на деца с увреждания. 

Помолен да коментира и думите на президента за "радиомълчание" при избора на изтребители, Марешки заяви: "Изтребителите са сделка на живота на Румен Радев и Каракачанов. Аз на президента като човек му симпатизирам. Но това не означава, че няма да критикуваме всички лоши неща, които се случват." 

Преди дни Марешки сподели, че президентът Румен Радев се изживява като герой от "Мълчанието на агнетата".
Сподели:

Коментари (0)

Ралица Асенова погреба в Петроханския балкан символично шестимата убити рейнджъри

Ралица Асенова погреба в Петроханския балкан символично шестимата убити рейнджъри

На дървена табела са изписани имената на Ники, Иво, Ивей, Пламен, Дечо, Сашо и верните им кучета Дурин и Один

Даниел Митов: АМ „Хемус” щеше да бъде завършена, ако Асен Василев не беше взел парите

Даниел Митов: АМ „Хемус” щеше да бъде завършена, ако Асен Василев не беше взел парите

„Станахме членове на Шенген, на еврозоната, сега трябва да направим държавата по-богата, да се преформатира от икономика на евтиния труд в икономика с висока добавена стойност”, допълни той. 

Гюров: Правителството въвежда голям пакет от мерки с една ясна цел

Гюров: Правителството въвежда голям пакет от мерки с една ясна цел

Започнахме преговори с Европейската комисия за допълнителна подкрепа от 50 милиона евро за транспортния сектор, допълва той