30 Август, 2026

Марешки: Може да поискаме вот на недоверие за цялостна политика, може и през отделни сектори

Марешки: Може да поискаме вот на недоверие за цялостна политика, може  и през отделни сектори

В парламента почти не си говорим с ГЕРБ и ОП, оплака се лидерът на "Воля"

  Не виждаме нищо да се случва в държавата. Може да поискаме вот на недоверие за цялостна политика, но може да минем и през отделни сектори. В парламента почти не си говорим с ГЕРБ и ОП.  Това заяви в сутрешния блок на Би Ти Ви лидерът на "Воля" Веселин Марешки. Не обясни само искал ли е да става вицепремиер.

-Срещата с ГЕРБ трябваше да се проведе някъде. Те ни поканиха в централата и ние отидохме. Там ни казаха, че трябва да им дадем шанс, защото започват сериозни реформи. Аз им обясних, че ще им дадем шанс, но ако не спазват основните си обещания и не правят нищо за хората, ни е ще бъдем "прожектора", който ще ги освети. На крака не съм ходил при никого, каза  още --той.

"И сега даваме шанс на управляващите, но те не правят нищо. Опитват се да ме мачкат. Това показва ясно, че съм независим. В държавата не се случва нищо. Не се прави нищо за обикновените хора. В правителството има марионетки, които са назначени отвън. Сега видяхме и избора на магистрати за ВСС. Там не се избират най-добрите професионалисти, а се вкарва някакъв квотен принцип. БСП и ДПС говорят, че националистите нямат място във властта, а онзи ден си харесаха най-много кандидатите на Волен Сидеров и Валери Симеонов. Така опозицията легитимира националистите в най-важната власт и лъсна задкулисието", разкри Марешки. "Ние сме малка парламентарна група. Ще осветяваме далаверите на останалите и ще търсим подкрепа от нормалните хора., обяви лидерът на "Воля"

Сподели:
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние

Коментари (0)