6 Март, 2026

Марешки: Ще подкрепим министерските оставки

Марешки: Ще подкрепим министерските оставки

"Воля" може и да не влезе в парламента, но Веселин Марешки ще влезе. Ако кръстя партията си "Марешки", ще видите какви драстични разлики ще има в резултатите на партия "Воля" и партия "Марешки". Аз не се срамувам от името си.

Това каза в предаването "Още от деня" по БНТ Веселин Марешки, който коментира последното социологическо проучване на "Медиана", в което цифрите сочат, че към момента неговата партия "Воля" няма да прескочи 4-процентната бариера и няма да лвезе в един нов парламент.

"Партия "Воля" и аз сме единствените, които не сме оцапали от политиката. Не вярвам на социолозите и не мисля, че българите са дебили, за да си изберат отново тези, които ги окрадоха. Аз знам кой съм и не се притеснявам от нищо. Най-малко мога да се притеснявам от БСП и Румен Радев. Изборът на президента беше поредната манипулация, защото нищо не се промени. Ако аз бях станал президент, щеше да има видима промяна. Аз съм единствения, който води борба с картелите. Не мисля, че стрелям и критикувам всички. Когато, някой направи нещо добро, ние винаги сме казвали добри думи", разкри Марешки.

"На Обединени патриоти никога повече няма да им се сбъднат детските мечти. Особено на Красимир Каракачанов. Не може с 1% доверие да искаш да бъдеш вицепремиер и министър. Нямам нищо лично срещу него. Утре ще гласуваме "за" оставките на министрите. Не е задължително ти лично да убиеш човек, за да подадеш оставка. Ще подкрепим и новите министри. Някои от тях познавам лично. Ще им дадем време и толеранс. Ако не си вършат съвестно работата обаче, ще ги критикуваме", обяви Марешки.

Сподели:

Коментари (0)

Гюров отговаря на депутатски питания в първия блицконтрол на служебното правителство

Гюров отговаря на депутатски питания в първия блицконтрол на служебното правителство

По неговите думи в момента се търси решение за американските самолети на летище София, както и на безпроблемното връщане на сънародници, блокирани в Близкия изток

ЦИК започна приема на електронни заявления за гласуване в чужбина

ЦИК започна приема на електронни заявления за гласуване в чужбина

От утре всеки избирател ще може да направи проверка дали фигурира в списъците за регистрации на партиите

Майката на Николай Златков: Никой от близките не е извикан да разпознае детето си

Майката на Николай Златков: Никой от близките не е извикан да разпознае детето си

Дори не позволиха да видя тялото на сина си, защото съм щяла да го замърся, твърди почернената жена