19 Април, 2026

Марешки: Стартираме референдум за еврото и неграмотните

Марешки: Стартираме референдум за еврото и неграмотните

Националното допитване, което от партия „Воля“ инициират, ще включва 4 въпроса. Най-важният, по думите на председателя на партията Веселин Марешки, е този за еврото и трябва ли то да бъде въведено в България. Останалите - да имат ли право неграмотни да гласуват, да има ли видеонаблюдение в края на изборния ден при отварянето на урните и броенето на бюлетините и да се внасят ли боклуци от Европа и Третия свят, предаде БНР.

„Защото златно правило за демократичните държави е допитването до суверена. През годините никой не попита българския народ дали да членува в Европейския съюз, дали да членува в НАТО... Затова ние отговаряме с реални прагматични решения. Стартиране на референдум, обявяваме 4 важни теми, готови сме за други хора да се включат и да добавяме още теми в референдума“.

Марешки кани всички политически партии и неправителствени организации на среща днес в Народното събрание, за да обсъдят други важни за обществото въпроси и за да се включат в Инициативния комитет.
Сподели:

Коментари (0)

Първите избиратели се наредиха на опашки пред секциите в Истанбул

Първите избиратели се наредиха на опашки пред секциите в Истанбул

По-натоварено гласуване в Турция с 1500 или дори 2000 души в секция може да се очаква на места като Чорлу и Ергене в Тракийския регион, Бурса, също и в квартали на Истанбул

След 24-часово преследване заловиха 2 тона кокаин край бреговете на Коста Рика

След 24-часово преследване заловиха 2 тона кокаин край бреговете на Коста Рика

След изтощителна гонка в Тихия океан, продължила около денонощие, властите в Коста Рика заловиха моторница с близо 2 тона кокаин

Стрелба по търговски кораби в Ормузкия проток

Стрелба по търговски кораби в Ормузкия проток

Организацията за морска сигурност последно беше съобщила за атака в близост до Персийския залив на 7 април.Общо са регистрирани 30 инцидента, засегнали плавателни съдове.