29 Юли, 2026

Мартин Димитров и Петър Славов ще бъдат в бъдещия парламент реалните антикорупционни остриета на ДБ

Мартин Димитров и Петър Славов ще бъдат в бъдещия парламент реалните антикорупционни остриета на ДБ
Методи Андреев

Методи Андреев

Премахването на паметника на съветската армия от центъра на София е  похвална кауза, която са подели кандидатите за депутати от гражданската квота на „Демократична България“ Мартин Димитров и Петър Славов. Тя трябва да се превърне в кауза на всички почтени българи, които искат независима и силна европейска държава. Скандално беше това, което установиха  преди време Мартин и Петър, че бившият областен управител на София, от „Атака“ е дал съгласие на искането на руската страна, паметникът на съветската армия и част от Княжеската градина в София да станат собственост безвъзмездно на Руската федерация. Това е най-наглото за последното десетилетие искане на руската страна към нас. Както на Росенец имат анклав, какъвто няма никъде другаде в Европа, така искаха да имат анклав и в центъра на София. Притеснително е, че определящата се като европейска партия ГЕРБ е мълчала и е прикривала този срамен факт. 

Мартин и Петър извадиха документи и осуетиха този скандален замисъл на небългарите, който предвиждаше и опит за ремонт на паметника с 390 хил. лв. народни пари. Заслужават похвала, защото и даже когато не са народни представители са инициативни.

За краткото съществуване на 47-я парламент Групата за натиск, представлявана от Мартин Димитров с активната подкрепа на министър Комитова спасиха българските граждани от поредния скрит данък – задължителна  паспортизация на частните жилищни сгради. Някой тарикат от ГЕРБ си беше направил схема да ощави българските граждани с около 3 млрд. лв., които щяха да отидат в частни консултантски компании, близки до бившите управляващи. Но Групата за натиск им мина път и с помощта на служебния министър и Мартин Димитров това безумно решение беше коригирано, а този квази данък беше премахнат.

В същото посока продължават да работят Мартини и Петър, като целта им е

в новия парламент да премахнат друг квази данък,

който пълни джобовете на хора между БСП и ГЕРБ. Целта им е да се отменят така наречените еко стикери. Те в електронна среда са напълно безсмислени, освен за този, който ги прави, защото с тази дейност ще пълнят джобовете му. Друга идея е да се премахнат лепенките за гражданска отговорност от автомобилите след като имаме действаща електронна система. Това са лобистки текстове, които обслужват нечии частни интереси. 
За да станат факт тези и други идеи, гражданската квота в лицето на Петър Славов, Мартин Димитров и Георги Ганев трябва да получи по-активна подкрепа на тези избори. На предишните два избора за Народно събрание те имаха най-много преференции, което показва доверието на софиянци към тях.

Петър и Мартин са доказали че са почтени, решителни, интелигентни и ефективни. Тези хора в бъдещия парламент ще бъдат реалните антикорупционни остриета на ДБ. С тях ни предстоят много сериозни битки, като например  премахване на така наречения инженеринг от инвестиционния процес в строителството. За неспециалистите да споделя – премахването на тази порочна корупционна практика при строителството на сгради и съоръжения по време на управлението на ГЕРБ бе равносилно като ефект на смяна на ВСС. С тази корупционна технология на строителство са източени милиарди левове от обществения ресурс и инженерингът е в основата на ниско качественото строителство у нас. Това ще е тежка битка, в която тези представители на гражданите ще бъдат активни и ефективни. 
Вярваме, че в новия парламент, при съставяне на правителство на промяната да предложим закон за лустрация против корупцията или това да българският закон „Магнитски“. Тези бъдещи народни представители ще бъдат най-активните лобисти за такъв закон.

Накрая искам да подчертая, че Мартин и Петър са хора с изключително висок интелект и образование. Мартин владее английски и френски, а Петър – немски, английски и гръцки, френски и руски. Те напълно покриват критериите за народни представители на промяната.

dimitrov_slavov.jpg

Сподели:
Парламентът прие на първо и второ четене законови промени за "Лукойл" - заради решението на КС

Парламентът прие на първо и второ четене законови промени за "Лукойл" - заради решението на КС

В пленарната зала се стигна до остър дебат

Асен Василев: Г-жа Йотова се превърна в говорител на г-н Радев

Асен Василев: Г-жа Йотова се превърна в говорител на г-н Радев

"Над един милиард за общините ще бъде харчени по усмотрението на един човек. Цената ще платим всички ние", смята той

Стоян Тричков от ПБ трикратно нарече опозицията "лъжции долни манипулатори" заради критики в пленарната зала

Стоян Тричков от ПБ трикратно нарече опозицията "лъжции долни манипулатори" заради критики в пленарната зала

Председателката на НС Михаела Доцова го наказа със "забележка"

Коментари (0)