6 Април, 2026

Мъск потвърди, че напуска правителството на Тръмп

Мъск потвърди, че напуска правителството на Тръмп

Илън Мъск, снимка: EPA/BGNES

От американското правителство посочват, че усилията за преструктуриране и свиване на държавните разходи ще продължат

Милиардерът Илън Мъск потвърди, че напуска "планирано" правителството на американския президент Доналд Тръмп, в което оглавяваше Службата за правителствена ефективност, предаде БНР с позоваване на  Франс прес.

Службата беше натоварена със задачата да съкращава публичните разходи, което предизвика остри критики сред американската политическа класа. 

Мандатът на Мъск като специален правителствен служител, с продължителност 130 дни, изтича утре, 30 май. От американското правителство посочват, че усилията за преструктуриране и свиване на държавните разходи ще продължат, съобщава агенция Ройтерс.

Преди ден Мъск отправи критики към предложения от президента законодателен пакет, който включва орязване на данъците и засилена антимиграционна политика. Пред Си Би Ес Мъск коментира, че законодателната идея представлява огромно харчене, което засилва федералния дефицит и подкопава работата на оглавяваното от него Министерство на правителствената ефективност.

Самият Тръмп защити идеята си като обясни, че е имало "деликатни политики". 

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия споделя разузнавателни данни с Иран за израелски енергийни цели

Зеленски: Русия споделя разузнавателни данни с Иран за израелски енергийни цели

Москва предоставя чувствителна информация на Техеран за израелската енергийна инфраструктура на фона на нарастващото напрежение в Близкия изток и риска от нова ескалация

Зеленски кацна в Дамаск със самолет на Р Турция

Зеленски кацна в Дамаск със самолет на Р Турция

По същото време на посещение в Сирия е и турският външен министър Хакан Фидан

Саботаж или провокация: Будапеща обвини Украйна за атаката срещу газопровод в Сърбия

Саботаж или провокация: Будапеща обвини Украйна за атаката срещу газопровод в Сърбия

Унгария обвини Украйна за осуетения саботаж на газопровод в Сърбия, докато Киев отхвърли твърденията и ги определи като провокация на Москва на фона на енергийната криза в Европа