От американското правителство посочват, че усилията за преструктуриране и свиване на държавните разходи ще продължат
Милиардерът Илън Мъск потвърди, че напуска "планирано" правителството на американския президент Доналд Тръмп, в което оглавяваше Службата за правителствена ефективност, предаде БНР с позоваване на Франс прес.
Службата беше натоварена със задачата да съкращава публичните разходи, което предизвика остри критики сред американската политическа класа.
Мандатът на Мъск като специален правителствен служител, с продължителност 130 дни, изтича утре, 30 май. От американското правителство посочват, че усилията за преструктуриране и свиване на държавните разходи ще продължат, съобщава агенция Ройтерс.
Преди ден Мъск отправи критики към предложения от президента законодателен пакет, който включва орязване на данъците и засилена антимиграционна политика. Пред Си Би Ес Мъск коментира, че законодателната идея представлява огромно харчене, което засилва федералния дефицит и подкопава работата на оглавяваното от него Министерство на правителствената ефективност.
Самият Тръмп защити идеята си като обясни, че е имало "деликатни политики".
Още от Свят
Иран отново предяви претенции за контрол върху Ормузкия проток
"Безопасното преминаване през Ормузкия проток не може да бъде гарантирано без координация с Иран", заяви заместник-министърът на външните работи Казем Гарибабади
Тръмп заплаши европейски държави със 100% мита заради данъка върху цифровите услуги
По думите му, действащите търговски споразумения ще бъдат обезсилени.
Над 50 000 души са в неизвестност след бедстието във Венецуела
Ръководителят на хуманитарните операции на ООН Том Флетчър. предупреди, че броят на жертвите вероятно ще „нарасне значително“