8 Април, 2026

Мъск съди рекламодатели - бойкотирали Х

Мъск съди рекламодатели - бойкотирали Х

Илън Мъск

Причинили загуби за милиарди долари с бойкота на социалната платформа

Социалната платформа X на Илън Мъск съди рекламна група и няколко големи корпорации, обвинявайки ги, че са причинили загуби за милиарди долари, като "незаконно" са бойкотирали социалната мрежа, предаде АФП.

"Опитахме се да постигнем мир в продължение на 2 години, сега е война", заяви милиардерът, основател на Tesla и SpaceX Той придоби X в края на 2022 г.

Редица рекламодатели напуснаха Twitter след поглъщането от Мъск заради опасенията за нивото на модериране на съдържанието при новата собственост и противоречивите разсъждения на самия Мъск в сайта.

Антитръстовият иск на Х, подаден във федерален съд в Тексас, е насочен срещу Световната федерация на рекламодателите (WFA), Uniliver, Mars, CVS Health и Orsted, датска енергийна компания.

Мъск обвинява WFA в заговор с компаниите и други лица, за да "задържат колективно милиарди долари приходи от реклама" от X, бившия Twitter.

Главният изпълнителен директор на X Линда Якарино заяви във видеоклип, публикуван в платформата на 6 август, че X е жертва на "систематичен незаконен бойкот".

"Те се сговориха да бойкотират X, което застрашава способността ни да просперираме в бъдеще", каза Якарино. "Никоя малка група хора не трябва да може да монополизира това, което се монетизира", посочи тя.

X иска съдебен процес със съдебни заседатели и неуточнени обезщетения. / БГНЕС


Сподели:

Коментари (0)

Ди Ванс пристигна в Унгария, ще брани Орбан от намеса на ЕС в изборите

Ди Ванс пристигна в Унгария, ще брани Орбан от намеса на ЕС в изборите

Острата реторика на американския вицепрезидент срещу европейските партньори не е прецедент - предишни негови изтекли съобщения, станали известни като „Сигналгейт“, показаха открита неприязън към Европа

Експлозии отекнаха в бахрейнската столица часове след примирието между САЩ и Иран

Експлозии отекнаха в бахрейнската столица часове след примирието между САЩ и Иран

"Спешните служби потушиха пожар в съоръжение, избухнал вследствие на иранска агресия", заявиха от Министерството на вътрешните работи на Бахрейн

Чуков за примирието между САЩ и Иран: Ормузкият проток ще е отворен поне 2 седмици, но това не значи, че нещата са решени

Чуков за примирието между САЩ и Иран: Ормузкият проток ще е отворен поне 2 седмици, но това не значи, че нещата са решени

Ситуацията остава неясна и динамична, коментира арабистът договореното в последния момент преди американския ултиматум двуседмично прекратяване на огъня между САЩ и Иран