22 Август, 2026

Мъск се сбил с министъра на финанасите в Белия дом, реакцията на Тръмп: "Това е прекалено"

Снимка: архив

Случаят беше огласен от подкастъра Стив Банън, дългогодишен политически съветник на Тръмп

Милиардерът Илън Мъск - доскорошен съюзник на американския президент Доналд Тръмп, е имал конфликт с министъра на финансите Скот Бесент, който е ескалирал до употреба на физическа сила, пише The Washington Post. Информацията е позована на подкастъра Стив Банън, дългогодишен политически съветник на Тръмп. 

Конфликтът между двамата се е разразил в средата на април, но едва сега става публично известен. 

Според Банън, по онова време Мъск и Бесент отишли ​​в Овалния кабинет, за да изразят предпочитанията си за това кой да оглави Службата за вътрешни приходи. Тръмп решил да подкрепи избора на Бесент.

След като напуснали Овалния кабинет и се отправили по коридора, двамата започнали да си разменят обиди. Бесент нарекъл опонента си „измамник“, напомняйки за обещанията на Мъск, че ще разкрие разхищения и измами с държавни средства на стойност над 1 трилион долара – нещо, което не направи.

В отговор милиардерът ударил финансовия министър с рамо в гърдите „като ръгбист“, а Бесент отвърнал на удара му, според разказа на Банън. Няколко души се намесили, за да ги разтърват, след което Мъск е бил изведен от Западното крило.

„Президентът Тръмп чу за това и каза: Това вече е прекалено.“ – разказва Банън.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
България се включва в годишното учение на EUFOR в Босна и Херцеговина

България се включва в годишното учение на EUFOR в Босна и Херцеговина

Целта на учението, в което участват 24 държави, е да демонстрира готовността на силите на ЕС и да потвърди дългосрочната им подкрепа за поддържането на сигурна и стабилна среда на континента

Удар без нито един патрон: Украински МиГ-29 свали „Шахед“ само с въздушната струя

Удар без нито един патрон: Украински МиГ-29 свали „Шахед“ само с въздушната струя

Изчерпването на бордовите боеприпаси обикновено означава прекъсване на мисията. В конкретната ситуация обаче пилотът е избрал да използва физиката на самия самолет

Русия удари и тази нощ Киев, има жертви

Русия удари и тази нощ Киев, има жертви

Освен в украинската столица, в редица други региони са имали безсънна нощ - обявена въздушна тревога заради вражеска захлаха

Коментари (0)