Ден след взрива в Болоня, при който пострадаха и 8 български ученици, пред камерата на Нова телевизия застана майката на едно от най-тежко ранените момчета.
36-годишната Севил Фаик изпраща сина си Алтай на неговото първо работно място - на стаж в италианска фирма, като компютърен техник, заедно с още 19 деца и учителите им. Едва осем часа след инцидента тя и съпругът й разбират, че нещо става със 17-годишния им син.
Аз му пиша на месинджър. Той отвори телефона, каза: "Майко, успокой се, не мога да говоря, след пет минути ще ти звънна". Аз веднага разбрах, че има нещо, разказва майката.
Родителите на Алтай, който е второто най-пострадало дете, недоволстват, че в продължение на часове им е отказвана информация за случващото се със сина им.
Казаха: "Не може да дадем никакъв номер, ние сме доста ангажирани". И, когато се разкрещях: "Вие не сте ангажирани с нищо друго, освен с нашите деца и искам номер да ми дадете, аз не виждам и не чувам детето си", тогава казаха: "Г-жо, извинявайте, ще ви го дадем". Това не бива да се прави на родители, споделя още Севил.
След като установили връзка, Алтай разказва с подробности на родителите си за инцидента. Казва, че има изгаряния по гърба, ръката, пръстите, главата, ухото.
Всички пострадали деца са добре и психически, и физически, уверяват от образователното министерство.
Родителите на Алтай научили, че ще са необходими поне 10 дни сина им да е на домашно лечение в общежитието преди да се завърне към ученическия си стаж.
![Mайката на ранено в Болоня българче: В продължение на часове ни отказваха информация](/static/downloads/uploads/Images_3/R/roditeli-bolonya.jpg)
Разбрах от месинджъра, че нещо се е случило, споделят родителите на второто най-пострадало дете
Фактор Фактор
Още от Улицата
Живков побъркал Държавна сигурност с разнопосочни нареждания за преименуването на българомохамеданите
Документът от 28 май 1965 г. и е на ДС подробно са описани различните нормативи разпоредби, които тогавашното правителство под ръководството на премиера Тодор Живков е дало в началото на същата година за извършване на подмяната на паспортите на тези хора
Етнографският музей школува децата как да си оплетат мартеници
Детската работилница е под мотото "На́ на тебе мартеница, дай на мене здраве“, тя е на всеки кръгъл час
500 кг боклук изхвърля средно българинът за година
Пластмасата е най-големият „донор“ за боклук, добрата новина е, че има намаление с 4.41% на пластмасовите опаковки в кофите за смет през 2023 година