16 Януари, 2026

Извънредна ситуация: Медицински сестри се барикадираха в сградата на НС

Извънредна ситуация: Медицински сестри се барикадираха в сградата на НС

Една от жените е излязла на перваза на сградата, служител на НСО се опитва да я свали

Извънредно положение с барикадираните  пет медицински сестри в Народното събрание. Една от медицинските сестри - Бойка Анастасова, е застанала на перваза. Служители на НСО се опитват да я свалят.

Причината жените да протестират е, че нито едно от техните искания, не са били изпълнени. Очакват да се срещнат със здравния министър, за да му кажат какви са проблемите и какви са техните претенции.

Припомняме, че медицинските сестри са в залата на парламентарната комисия по здравеопазването.

Преди секунди в залата настана суматоха. На място се водят преговори, има и полиция. 

“Одраха ми ръката, цялата съм в синини. Нахлуха и започнаха да ни блъскат. Дърпаха ме пред перваза”, заяви Бойка Атанасова по телефона в ефира на Би Ти Ви. 

"Принудиха ме да изляза на перваза", заяви медицинската сестра. "Няма да вляза, нямам им доверие", заяви Атанасова.

"Искат да вляза с тях, не искам да се крия от камерите", каза още тя.

Сподели:

Коментари (0)

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Това са Димитър Беличев, Михаела Райдовска и Пламен Петков. Номинациите ще бъдат внесени за одобрение в Министерския съвет, след което ще бъдат изпратени на компетентните органи на Европейския съюз.

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

Средствата се отпускат за Белгия, България, Дания, Испания, Хърватия, Кипър, Португалия и Румъния. Така страните ще могат спешно да подобрят военната си готовност и да придобият необходимото модерно отбранително оборудване.

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Предложението на ПП-ДБ за 100% машинен вот получи 6 гласа "за", 7 "против" и 7 "въздържал се".