25 Февруари, 2026

Медведев към европейските лидери: Заврете си мирните планове в задника

Медведев към европейските лидери: Заврете си мирните планове в задника

Дмитрий Медведев, снимка: архив

Киев, европейските страни и Съединените щати предлагат пълно и безусловно прекратяване на огъня за 30 дни още от понеделник, 12 май

Бившият руски президент Дмитрий Медведев – сега заместник-председател на Съвета за сигурност на Русия, излезе с остра реакция срещу предложението на Украйна и съюзническите страни за 30-дневно прекратяване на огъня. 

По-рано днес френският президент Еманюел Макрон, британският премиер Киър Стармър, германският канцлер Фридрих Мерц и полският премиер Доналд Туск пристигнаха в украинската столица в знак на подкрепа за Украйна, която се бори срещу руската агресия. Заедно с украинския президент Володимир Зеленски те предложиха 30-дневно примирие без предварителни условия. Европа предупреди, че ако Русия откаже предложението, ще ѝ бъдат наложени по-строги санкции. 

„Макрон, Мерц, Стармър и Туск трябваше да обсъдят мира в Киев. Вместо това, те сипят заплахи срещу Русия. Или примирие, за да се даде почивка на бандеровските орди, или нови санкции. Мислите, че това е умно, нали? Заврете си тези мирни планове в задника!“- написа Медведев в платформата Х.

Припомняме, на пресконференция след днешната среща на Коалицията на желаещите, украинският президент Володимир Зеленски обяви, че Киев, европейските страни и Съединените щати предлагат пълно и безусловно прекратяване на огъня за 30 дни още от понеделник, 12 май. 

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Пророчицата Нешка гневна на Илияна Йотова: Дори и ППДБ да ви издигнат за президент – няма да бъдете избрана

Пророчицата Нешка гневна на Илияна Йотова: Дори и ППДБ да ви издигнат за президент – няма да бъдете избрана

Четвъртата година от руската агресия срещу Украйна създаде шоково напрежение в средите на левите сили, подозират президента, че се докарва на десните и чака подкрепа

Тръмп се вживя като хокейна суперзвезда – в AI видео трепе канадци и вкарва

Тръмп се вживя като хокейна суперзвезда – в AI видео трепе канадци и вкарва

„Побеждаваме твърде много, просто не е честно“, коментира с ирония той

Сръбско "научно" издание: България не е спечелила Сръбско-българската война!  Била е за освобождение на сръбските шопи от българския гнет 

Сръбско "научно" издание: България не е спечелила Сръбско-българската война! Била е за освобождение на сръбските шопи от българския гнет 

Подобни фалшификации на миналото са всекидневна практика на режима на Александър Вучич