20 Декември, 2025

Медведев с подли пророчества за Грузия: Движи се бързо по украинския път към бездната

Медведев с подли пророчества за Грузия: Движи се бързо по украинския път към бездната

снимка: архив Faktor.bg

Като цяло са налице всички предпоставки Грузия отново да бъде обхваната от гражданските битки за или против ЕС и НАТО

Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев днес заяви, че в съседна Грузия, където избухнаха протести срещу решението на правителството да замрази преговорите за присъединяване към Европейския съюз, се извършва опит за революция.

В своя публикация в „Телеграм“ бившият руски президент предупреди, че Грузия „бързо се движи по украинския път към тъмната бездна. Обикновено подобни неща завършват много зле“.

Ето какво написа Медведев в Телеграм:

„…В Грузия има опит за поредната „цветна („розова“, „оранжева“ и т.н.) революция“. Част от хората по улицата крещят, рушат и палят всичко. Другата част мълчи. Попрезрялата „президенша” на Грузия, прилежната френска студентка на Збигнев Бжежински, лудата леля Саломе, казва, че няма да освободи креслото си, защото не признава изборите. Някога за подобно поведение хората са били обесвани на стълбове на лампите. Сега е време за хуманни действия. Но и то ще мине. Като цяло са налице всички предпоставки Грузия отново да бъде потопена в бездната на гражданските битки, принуждавайки я да избира между наглите ЕС, НАТО и Пиндостан, от една страна, и древната земя Сакартвело, от друга. Накратко казано, съседите бързо се движат по украинския път към тъмна бездна. Това обикновено завършва много зле“.

Междувременно Грузинският премиер Иракли Кобахидзе заяви, че президентът Саломе Зурабишвили ще трябва да напусне поста си в края на мандата си, въпреки изявлението ѝ, че ще откаже да го направи, предаде Ройтерс.

Снощи Зурабишвили заяви, че ще остане на поста си, тъй като новият парламент е нелегитимен и няма правомощия да посочи неин наследник.

Сподели:

Коментари (0)

Русия прекратява договора за приятелски отношения и сътрудничество с България

Русия прекратява договора за приятелски отношения и сътрудничество с България

Москва пристъпва и към прекратяване на редица други международни военни договори, подписани в периода 1992–2002 г.

Вдовицата на убития Чарли Кърк: Да направим Джей Ди Ванс  48-ият президент на САЩ.

Вдовицата на убития Чарли Кърк: Да направим Джей Ди Ванс 48-ият президент на САЩ.

По този начин Ерика Кърк даде ранен старт на надпреварата за Белия дом и предложи подкрепата на влиятелната младежка организация, основана от покойния ѝ съпруг

 The Wall Street Journal: Китай и Русия тръгнаха към съвместна агресия

The Wall Street Journal: Китай и Русия тръгнаха към съвместна агресия

„Си Дзинпин и Владимир Путин са дълбоки ревизионисти и искат да възстановят нещо, наподобяващо историческите китайска и руска империя. Те неведнъж са подчертавали, че тяхното партньорство „няма граници“, и са се срещали лично повече от 40 пъти“, напомня политолог