Москва ще се бори срещу опитите за изземване на собствеността на руски лица в чужбина в съдилищата по света. Това заяви днес бившият руски премиер Дмитрий Медведев с публикация в "Телеграм", предаде Ройтерс.
"Нашите опоненти, да си кажем направо, враговете на Русия, които така яростно се стремят да "отменят" правото на собственост за руския бизнес, трябва да разберат, че ще се сблъскат с голям брой искове в съдилищата. Както в националните съдилища в САЩ и Европа, така и в международните", написа той.
Медведев бе президент на Русия от 2008 г. до 2012 г., а сега е заместник-секретар на Съвета за сигурност на Русия.
Още от Свят
Северна Македония купува противотанкови системи Javelin
Подписани са и договори за леко пехотно въоръжение, за безпилотни системи „Пума“ и „Рейвън“, оборудване за киберзащита
NASA се опитва да спаси уникална космическа обсерватория, която пада към Земята
Ако мисията се провали, скъпият телескоп ще се разпадне и ще изгори в атмосферата
DW: Русия е изправена пред най-тежката горивна криза в историята
Ще седне ли Путин на масата за преговори? На 28 юни руският президент за първи път публично призна, че в страната има недостиг на горива, като посочи за причина атаките с украински дронове.